Dom i Wnętrze

Blacha trapezowa – czy warto?

Blachy dachowe wybierane są bardzo często przez właścicieli domów jednorodzinnych, ale także firm i instytucji. Taki materiał jest bardzo uniwersalny, ponieważ można go wykorzystywać zarówno na proste, dwuspadowe dachy, jak i te o bardziej skomplikowanym kształcie. Zaletą pokrycia z blachy jest także niska masa.

Blacha trapezowa – tania alternatywa

Ten rodzaj blachy dachowej zwraca uwagę przede wszystkim ze względu na swoją cenę. Rzeczywiście koszty zakupu takiego rozwiązania są odczuwalnie tańsze niż np. blachodachówki. Dodatkowo blacha trapezowa posiada także kilka innych zalet. Do plusów tego materiału należy także wysoka trwałość – takie pokrycie wykonywane jest ze stosunkowo grubej blachy, która w związku z tym jest także bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie czynników atmosferycznych, takich jak grad i wichury.
Podsumowując blachę trapezową charakteryzuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Dzięki temu jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich oszczędnych inwestorów, którzy muszą zwracać dużą uwagę na wszystkie koszty.

Łatwy i szybki montaż

Wykonanie dachu wymaga określonego czasu i na pewno należy do bardziej pracochłonnych etapów budowy. Kłopotliwe jest między innymi wykonanie wszystkich niezbędnych obróbek. Inwestorzy, którym zależy na czasie i pieniądzach, powinni więc decydować się na pokrycie, które nie sprawia problemów w czasie montażu.
Blacha trapezowa na pewno spełnia ten warunek. Trzeba jednak liczyć się z tym, że także ten materiał będzie wymagał zatrudnienia dobrych fachowców. Tylko prawidłowe wykonanie wszystkich prac zagwarantuje odpowiednią trwałość pokrycia dachowego.

Estetyka

Wygląd pokrycia wykonanego z tego materiału nie każdemu będzie się podobał. Blachodachówka tłoczona we wzór, który ma imitować tradycyjną dachówkę stanowi estetyczny element wykończenia budynku. Wygląd blachy trapezowej jest dużo bardziej surowy i pasuje przede wszystkim do nowoczesnego budownictwa. Przed zdecydowaniem się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić jak wyglądają dachy pokryte tym rodzajem blachy i czy takie rozwiązanie będzie pasować do budynku.
Blachami tego typu można pokrywać dachy domów jednorodzinnych, hal, budynków gospodarczych i wielu innych konstrukcji. Na pewno jest to korzystne rozwiązanie, gdy duże znaczenie ma obniżenie kosztów budowy. Jednocześnie w przypadku tego materiału niższa cena nie przekłada się na gorszą jakość, a pokrycie charakteryzuje się odpowiednią trwałością, chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Tekst powstał we współpracy z firmą Budmax-Metal

Previous ArticleNext Article