Dom i Wnętrze

Bajkowa sypialnia dla dzieci!

 pościel trójwymiarowa 3D

Sypialnia dziecięca powinna być miejsce odpowiednim do odpoczynku i relaksu. Dla dzieci to miejsce może kojarzyć się nie tylko ze snem, ale także wspólnym czytaniem, zabawą. Jak zagospodarować przestrzeń, aby ten pokój był jednocześnie funkcjonalny oraz przytulny? Zacznijmy od mebli!

Meble w pokoju dziecka z pewnością powinny być dopasowane do wieku dzieci. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym muszą być one na tyle niskie, aby dziecko mogło samodzielnie wyciągać z szafy czy komody przedmioty czy ubrania. Komody dedykowane dzieciom posiadają fantazyjne kolory – rodzice z pewnością znajdą coś odpowiedniego do pokoju dziecka.

Także łóżko powinno być dopasowane do dzieci. Kiedy w pokoju śpi więcej niż jedno dziecko warto zastanowić się nad łóżkiem piętrowym. Łóżka pojedyncze również są popularnym rozwiązaniem – pod nimi jest wolna przestrzeń, którą można wykorzystać do przechowywania klocków, książek.

Nie zapominajmy o regałach na książki, półkach na ścianach. Pomogą one w uporządkowaniu licznych zabawek.

Oświetlenie

Również oświetlenie w pokoju dziecka nie musi być sztampowe. Warto poszukać niewielkich lampek ściennych o bajkowym wyglądzie. Lampki w kształcie słońca, księżyca, zwierząt czy roślin z pewnością doskonale urozmaicą pokój dziecięcy i pozwolą uzyskać nieco magiczną i bajkową atmosferę. Lampki takie emitują delikatne światło, przez co mogą być włączone w czasie nocy w pokojach maluchów bojących się ciemności.

Diabeł tkwi w szczegółach!

Warto zastanowić się, jakie dodatki sprawdzą się w pokoju dziecka. Mogą być to fantazyjne naklejki na ścianach, wiszące ozdoby, ramki ze zdjęciami. Pokój dziecka ozdobić można także wypchanymi gałgankami literami z pluszu, które ułożą się w imię dziecka. Taka ozdoba powinna być zawieszona na ścianie.

Ciekawym sposobem na ozdobienie pokoju jest wybranie oryginalnej pościeli! W ostatnich latach wielką popularnością cieszy się pościel trójwymiarowa 3D. Z pewnością przypadnie do gustu także dzieciom! Pościel ta odznacza się przede wszystkim wspaniałymi, żywymi kolorami, dzięki którym nadruk staje się niezwykle realistyczny. Pościel trójwymiarowa wykonywana jest z najwyższej jakości materiałów – dzięki temu nawet wielokrotnie pranie nie wpłynie na kolory. Produkt taki dostępny jest w zróżnicowanych rozmiarach. Rodzice z pewnością znajdą nadruki, które ożywią dziecięcy pokój.

Previous ArticleNext Article