Dom i Wnętrze

Aranżacja mieszkania – zrób to dobrze!

Kuchnie
Aranżowanie mieszkania to proces żmudny – wie o tym każdy, kto niedawno kupił mieszkanie i boryka się z ustawieniem kolejnych mebli. Nie oznacza to jednak, że musimy nastawić się na długą walkę. Przede wszystkim ważny jest dobry pomysł i jego wykorzystanie. Dzięki fantazji oraz umiejętności łączenia elementów wystroju z pewnością osiągniemy sukces!

Kuchnia idealna

Kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy wiele czasu – nie tylko gotując, ale również rozmawiając z bliskimi czy czytając prasę. Zwykło mawiać się, że to właśnie w kuchni toczy się życie rodzinne. I jest w tym wiele prawdy! Kuchnie powinny być więc jednocześnie funkcjonalne, ale i wygodne. Jak połączyć oba te zagadnienia? Z pewnością istotne będzie wykorzystanie mebli dopasowanych do wielkości wnętrza. Ziemne kolory mogą stosować posiadacze dużych kuchni, jaśniejsze sprawdzą się najlepiej w małych pomieszczeniach. Jeśli miejsca jest wystarczająco, ustawmy w kuchni stół i krzesła – to tam każdy z domowników będzie jadł śniadania, wychodząc do pracy czy szkoły. Nawet niewielka kuchnia da możliwość wykorzystania stolika. W takim wypadku konieczne jest jednak kupienie stolika dla dwóch osób.

Pokój dzienny

Odpowiednie urządzenie pokoju dziennego zapewni nam przede wszystkim komfort i wygodę. W pierwszej kolejności pomyślmy o komplecie wypoczynkowym, który posłuży także do przyjmowania gości. Ważny jest też stolik kawowy – najlepiej w kolorystyce zbliżonej do kanapy. W pokoju dziennym powinien znaleźć się także większy stół oraz regały i szafa. Te ostatnie posłużą do przechowywania książek, ubrań, niezbędnych w domu przedmiotów. Warto poszukać mebli, do których nietrudno będzie nam dobrać eleganckie dodatki. Zwracajmy uwagę na kolory mebli, jak i na detale, w tym uchwyty!

Previous ArticleNext Article