Współcześni uczniowie mają duże możliwości, jeśli chodzi o zorganizowanie swojej nauki oraz prac domowych. W tym celu powinni po prostu zaopatrzyć się w konkretne narzędzi, których na szczęście na polskim rynku jest sporo.
Tradycja kontra nowoczesność
Dzisiejsze pokolenie Z, które wchodzi w skład obecnych uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, bardzo ceni sobie technologię. Wszystko przez to, że już od dzieciństwa towarzyszyły im szeroko pojęte nowinki technologiczne. Od najmłodszych lat dostawali telefony, laptopy i tablety, co musiało wpłynąć na ich podejście do świata. Przez to nie wyobrażają sobie oni, aby mogło ich zabraknąć w codziennym życiu. Ma to oczywiście swoje konsekwencje dla nich, jednak przede wszystkim odbija się to, choćby na utrzymaniu ich równowagi pomiędzy światem bez nowoczesności, a z nią. Widać to również, kiedy chodzi o naukę, gdyż przedstawiciele tej generacji chcą także obowiązki typowo szkolne przenieść na grunt technologii.
Organizacja według „zetek”
Trudno w tym przypadku generalizować, gdyż, co na pewno cechuje owe pokolenie, to fakt, że uwielbiają nie tylko Internet, ale również szeroko pojętną personalizację. Toteż, kiedy chodzi o prawidłową organizację swojej pracy w szkole, decydują się oni na dwa rozwiązania. Po pierwsze szukają programów komputerowych, do których mogą bez problemu dodać swój plan lekcji, daty wszystkich sprawdzianów, egzaminów, kartkówek oraz innych ważnych momentów zarówno typowo szkolnych, jak i prywatnych. Poza tym dają możliwość włączenia powiadomień, które przypominają o ważnych momentach. Jednak trzeba przyznać, że niosą w sobie także spore ograniczenie, gdyż konieczny jest często dostęp do Internetu lub do urządzenia, na którym dany program został zainstalowany. Nawet członek generacji Z może nie mieć możliwości, aby w każdej chwili móc z takiego urządzenia skorzystać. Dlatego drugą możliwością jest tradycyjny, papierowy kalendarz szkolny 2016/17.
Personalizacja kluczem do młodego pokolenia
Najważniejsze, aby rynek zrozumiał, czym kierować się przy owej generacji. Dlatego kalendarze szkolne 2016/17 powinny odzwierciedlać to, do kogo są kierowane. Skoro mają stanowić najważniejszą alternatywę związaną z organizacją powinny posiadać określone cechy:
– Powinien być formatu A5, który nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca zmieści się także w niewielkiej torebce.
– Dobrze, jeśli będzie również lekki, co oznacza, że okładka nie powinna być bardzo gruba. Liczba stron z kolei najlepiej, aby była wypośrodkowana między wymaganiami, a właśnie niepraktycznością związaną z wagą.
– Jeśli chodzi o środek, to kalendarz szkolny 2016/17 powinien być podzielony na dni, a nie na tygodnie. Dzięki temu można dokładnie zaplanować sobie naukę, a także pozostaje miejsce na notatki.
– Skoro ma on być skierowany do ucznia to powinien posiadać miejsce na plan lekcji oraz ogólny terminarz, gdzie można zakreślić daną datę.
– Ważna dla „zetek” może być też część wizualna kalendarza szkolnego 2016/17. Chodzi tutaj o estetykę stron oraz zachęcającą okładkę. Dobrym rozwiązaniem może być również zaprojektowanie indywidualnego kalendarza, czy choćby samej okładki.
Kalendarze szkolne kupisz w sklepie http://www.maximat.pl/p348,planer-kalendarz-szkolny-na-kolejny-rok-2016-17-59x84cm-a1.html.