Zdrowie i Uroda

7 sposobów na zgagę

Każdy z nas dobrze wie, jak niekomfortowe potrafią być ekscesy żołądkowe po posiłku. Jeśli jednak przytrafia nam się to regularnie, a zarazem masz wrażenie, jakby kwaśny sok cofa ci się jakby do przełyku, to jest szansa, że masz problemy ze zgagą. Jak sobie z nią radzić?

Poradźmy się dietetyka na temat naszej diety albo wyeliminujmy konkretne produkty

Wiele osób nie wie, że zgaga może wynikać z nieodpowiedniego odżywiania się. Dotyczy to przede wszystkim żywności przetworzonej, która jest ciężkostrawna dla naszego organizmu. Nie można też zapomnieć o napojach gazowanych, które w połączeniu z niezdrowym jedzeniem, może potęgować uczucie zgagi.

Sprawdźmy, czy nie mamy uczulenia, które wpływa na zgagę

Wiele osób nigdy nie przeprowadziło badań na potencjalnie uczulenia, przez co mogą nawet nie wiedzieć, że produkty, które spożywają, są przez ich organizm nietolerowane. Dotyczy to np. nabiałów, które jeśli są tylko lekko nietolerowane przez organizm, mogą powodować zgagę. Dlatego przynajmniej raz na kilka lat powinniśmy udać się do alergologa, żeby przeprowadzić na sobie testy alergiczne.

Jeśli jednak wynika to z innych czynników, warto, jest zainwestować w lekarstwa

Choć wiele osób stara się unikać leków jak ognia, to ciężko zaprzeczyć, że bardzo dobrze one sprawdzają się w niwelowaniu objawów zgagi. Istnieją lekarstwa na zgagę, które posiadają bardziej naturalny skład i takie, które są bardziej przetworzone. Dlatego, jeśli bardzo nam zależy, możemy wybrać te, które są jak najbardziej naturalne.

W mniej skrajnych przypadkach może pomóc jednak zwykła herbata

Wiele osób, które narzekają na zgagę, polecają wypicie niesłodzonej herbaty z żywokostu. Choć wydaje się to być zbyt proste, to jednak trzeba wziąć pod uwagę, że ta herbata posiada łagodzące efekty, przez co może pozytywnie wpływać na nasze problemy. Jeśli jednak komuś herbata taka nie pomoże, warto spróbować odgazowaną colę.

W wypadku zgagi, która nie jest regularna pomóc może mleko

Dla wielu może wydawać się to zbyt proste, jednak w wypadku zgagi, która nie jest zbyt regularna, a jedynie sporadyczna, może pomóc nam zwykłą szklanką ciepłego mleka. Niestety, dla osób które na zgagę regularnie narzekają, sposób ten może mieć odwrotny efekt od zamierzonego.

Pozytywne efekty przeciw zgadze wykazuje żucie gumy

Prosta czynność, jaką jest żucie zwykłej gumy najlepiej bez cukru. Z badań wynika, że jeśli będziemy żuli zwykłą gumę zaraz po posiłku, to efekty zgagi powinny stać się znacząco mniejsze. Wynika to z tego, że podczas żucia gumy produkuje się więcej śliny, która odpowiada za neutralizowanie kwasów żołądkowych.

Sok aloesowy skutecznie neutralizuje zgagę

Sam aloes nie jest popularny w Polsce, jednak jego właściwości lecznicze są ogólnie uznawane. Jeśli chcesz pozbyć się zgagi, pół szklanki soku aloesowego powinno ci w tym pomóc. Nie można jednak przesadzać, ponieważ sok aloesowy w zbyt dużych ilościach może powodować przeczyszczenie.

Previous ArticleNext Article
https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/