Biznes

Jak zbudować pozytywną historię kredytową?

Pozytywna historia kredytowa może nam znacząco ułatwić życie w momencie, w którym zdecydujemy się na zaciągnięcie większego kredytu: czy to na budowę domu, czy kupno mieszkania. Jeśli nie chcesz mieć problemów z otrzymaniem pozytywnej decyzji w sprawie kredytu na własne cztery kąty, lepiej już teraz zacznij myśleć o tym, jak budować pozytywny obraz siebie jako klienta w oczach banku.

Jak banki oceniają swoich klientów?

Historia kredytowa jest jednym z czynników, które banki biorą pod uwagę w trakcie udzielania kredytu. Zabezpieczają się w ten sposób przed potencjalnie ryzykownymi pożyczkami, przy których ciężko będzie wyegzekwować spłatę w zdeklarowanym terminie. Warto zapamiętać, że to, czy jestem w BIK, ma dla nich niebagatelne znaczenie. Tak, nie pomyliliśmy się, w BIK przechowywane są też pozytywne informacje o twojej historii kredytowej, nie tylko zaległości.

Jak buduje się pozytywną historię kredytową?

Na historię kredytową składają się wszystkie nasze zobowiązania i to, w jakim terminie je spłacaliśmy. Jeśli dotychczas nasze raty spłacaliśmy w terminie, nie mamy się czego obawiać – nasza historia kredytowa i ocena punktowa w BIK są pozytywne.
Jednak nie tylko pożyczki i kredyty wliczają się do naszej historii kredytowej. Podobnie jest z kartami debetowymi i kredytowymi – jeśli korzystaliśmy z nich i regularnie spłacaliśmy w terminie zobowiązania, bank wie, że poważnie podchodzimy do swoich finansów, a zobowiązania zaciągamy rozsądnie i z głową.

Previous ArticleNext Article
redotavares.com ynk.com https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/