Zdrowie i Uroda

Zabieg powiększania piersi: Dla kogo jest przeznaczony? Jak wygląda życie tuż po nim?

Powiększanie piersi
Asymetria, zniekształcenie czy nieprawidłowe wykształcenie się gruczołu piersiowego u kobiet to tylko niektóre z krępujących problemów. Często defekt jest na tyle widoczny, że ma silny pływ na psychikę kobiety. Zakrywa się wtedy szerokimi ubraniami, nie dopuszcza do zbliżeń z partnerem i unika spotkań towarzyskich. Wszystko to prowadzi do depresji i innych zaburzeń natury psychologicznej. Kobieta czuje się niekompletna, niespełniona i często niezrozumiana. Dlatego podejmuje decyzję o poddaniu się operacji plastycznej.

Dla kogo jest operacja?

Powiększanie piersi to dosyć drastyczna ingerencja w ciało kobiety, dlatego odradza się jej wykonanie w przypadku gdy defekty można skorygować za pomocą odpowiedniego stanika lub tylko po to, by powiększyć rozmiar biustu z naturalnego o jeden lub kilka rozmiarów. Operacja jest jednak dedykowana przede wszystkim dla kobiet, których defekt jest bardzo widoczny i wpływa niekorzystnie na ich stan zdrowia psychicznego. Pacjentkami bywają zarówno bardzo młode kobiety, jak i te nieco starsze. W pierwszym przypadku są to panie, które zakończyły okres pokwitania, a ich piersi nie wykształciły się prawidłowo lub prawie wcale. Czasem decyzja o powiększeniu piersi wymaga kilku lat, a w tym czasie panie próbują korygować wady biustu za pomocą wkładek w staniku. Inna grupą pacjentek są w pełni dojrzałe kobiety, których biust utracił dany idealny kształt w wyniku karmienia piersią. Te z pań często obawiają się podejścia do operacji jeżeli planują dalsze potomstwo, jednak obecnie zastosowanie implantów dostosowano tak, by nie przeszkadzały one w karmieniu piersią. Ostatnim typem pacjentek poddającym się pod opiekę chirurga są te z pań, które nie planują już wychowywać dzieci, a pragną dalej podkreślać swoją kobiecość i wdzięki.

Życie po zabiegu

Podejmując decyzję o poddaniu się chirurgicznej zmianie biustu wiele kobiet nie jest świadomych jak będzie wyglądać ich życie bezpośrednio po zabiegu a nawet kilka lat później. Faktem jest, że tak spora ingerencja w organizm musi wywrzeć jakiś wpływ na ciało, ale nie należy obawiać się wielu powikłań i dyskomfortu. Najbardziej uciążliwe dolegliwości pojawiają się w pierwszych dniach po zabiegu. Są to bóle i obrzęk. Poddając się jakiejkolwiek operacji trzeba być świadomym podobnych dolegliwości. Blizny powstałe w wyniku nacięć w skórze dość szybko się goją i nie ma po nich prawie śladu, natomiast dyskomfort wywołany przez umieszczenie implantu znika po pewnym czasie, w którym skóra przyzwyczaja się do swojego nowego kształtu, a organizm akceptuje obecność ciała obcego. Należy jednak pamiętać że proces gojenia się ran pooperacyjnych jest długotrwały. W tym czasie nie należy wykonywać żadnych czynności fizycznych nawet takich jak odkurzanie, pranie ręczne czy podnoszenie jakichkolwiek ciężarów. Wszelkie aktywności fizyczne nie powinny być wykonywane w okresie jednego miesiąca od daty operacji. Ostateczne rezultaty zabiegu można będzie zaobserwować po trzech miesiącach.
Ingerencja w ciało, jaką jest chirurgiczne powiększanie piersi, to dosyć spora zmiana dla organizmu. Dobrze jest zasięgnąć fachowej porady udzielonej przez kompetentnego lekarza podczas konsultacji, by ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie bójcie się zadawać pytań, końcu lekarz jest po to, by nam pomóc.

Previous ArticleNext Article