Dom i Wnętrze

Wróżenie z kart tarota – jak interpretować?

Wróżeniem z kart tarota zajmują się wyłącznie doświadczone wróżki oraz tarocistki. Ich wieloletnie doświadczenie pozwala na swobodne obcowanie z kartami. Wiele osób jest zdania, że karty to osobny byt, którego nie należy drażnić czy denerwować. Czy tak jest w istocie?

Historia kart i ich rola dzisiaj

Karty tarota znane są od średniowiecza, jednak ich wersja do wróżenia wyodrębniona została dopiero w XVI-XVII wieku. Zasadniczo wyróżnia się tarota paryskiego i marsylskiego, które różnią się od siebie interpretacją obrazków wielkich arkana. Wróżeniem z kart tarota zajmowali się wróżowie i tarociści, najczęściej trzymani blisko władcy – królowie wierzyli w magiczne moce kart i pozwalali tarocistom przewidywać losy państwa. Współcześnie wykorzystaniem tarota zajmują się przede wszystkim panie – wróżki prowadzą prywatne gabinety, jak i współpracują z licznymi portalami ezoterycznymi.

Karty okiem wróżek

Wróżki z portalu Parasfera oferującego między innymi wróżby SMS, są zdania, że kart nie wolno interpretować pochopnie. Ich znaczenie zmienia się w zależności od tego, jakie karty leżą bezpośrednio obok nich. Konkretne ułożenie pozwala na sprawdzanie nadchodzących miesięcy oraz dawanie wskazówek osobie, której się wróży. Czasami zdarza się jednak, że karty nie chcą udzielać odpowiedzi lub też dają je niezrozumiałe – w takich sytuacjach warto odłożyć wróżenie na później. Tarocistów znajdziemy na licznych portalach ezoterycznych.

Previous ArticleNext Article