Dom i Wnętrze

Wpływ koloru na nasz sen

Wpływ koloru na nasz sen
Zapewne niewielu z was zdaje sobie sprawę z tego, że nie tylko rozmiar pościeli, jej kształt, miękkość, czy to jak ciepła jest wpływa na to, jak dobrze czujemy się w własnym łóżku.
Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia i gusta. Więc bardzo ważnym jest dobranie odpowiedniego wyposażenia pod te kryteria. Wbrew pozorom nie wszyscy będą czuli się wygodnie w identycznym otoczeniu.
Dlatego powinniśmy również rozważnie dobrać kolor pościeli, który jest bardzo istotny dla naszego dobrego samopoczucia. Niektóre barwy sprzyjają wypoczynkowi inne natomiast mogą działać na nas drażniąco i pobudzająco.
Dla przykładu powinniśmy unikać barw jaskrawych i mocno kontrastowych. Mogą one przyczyniać się do częstszego budzenia się w nocy i w efekcie będzie skutkowało uczuciem zmęczenia następnego dnia, a co za tym idzie możemy być bardziej zdenerwowani.
Aby nasz sen był spokojniejszy, należałoby wybrać barwy stonowane, nierażące w oczy, które ukoją nasze nerwy i pozwolą spokojnie zasnąć. Na pewno o wiele bardziej naturalnie i komfortowo będziemy czuć się śpiąc w otoczeniu kolorów, które lubimy i się nam podobają.
Należałoby również dobrać koloryt pościeli do wnętrza, tak aby wszystko tworzyło jedną harmonijną całość, w której będziemy czuli się bezpiecznie i swobodnie.
Więcej informacji: modnaposciel.pl

Previous ArticleNext Article