Ciekawe

Trzy typy fotografii ślubnej

Trzy typy fotografii ślubnej
Postanowiliśmy wyjaśnić na czym polegają trzy najpopularniejsze typy fotografii ślubnej. Objaśnimy czym jest fotografia plenerowa, reportażowa i studyjna.

Fotografia reportażowa

Każdy profesjonalny fotograf ślubny ma fotografię reportażową w swoim pakiecie usług. Polega ona na tym, że fotograf przebywa z parą młodą przez cały dzień ślubu. Zdjęcia ślubne rozpoczynają się już o poranku. Zdarzenia dokumentowane są chronologicznie w sposób zupełnie naturalny. Fotograf podąża za Młodymi do kosmetyczki, fryzjera i ewentualnie wizażystki. Następnie wykonuje zdjęcia na uroczystości ślubnej i na zabawie weselnej.
Najlepiej do tego rodzaju fotografii wynająć dwóch fotografów ślubnych, ponieważ jeden będzie przebywał z Panną Młodą, a drugi z Panem Młodym.
Fotograf powinien znajdować się w cieniu wydarzeń, tak by reportaż był maksymalnie naturalny.

Fotografia studyjna

Jest to najbardziej klasyczna wersja fotografii ślubnej. Zdjęcia są stylizowane, portretowe, a całość jest wyreżyserowana według gustu i kreatywności fotografa.

Fotografia plenerowa

Fotografia plenerowa to nowoczesne podejście do fotografii studyjnej. Można w niej wybrać miejsce, które będzie pełniło charakter tła. Należy jednak pamiętać, że to Młodzi mają grać pierwszą rolę.
Miejsce i styl nie sprawią, że zdjęcia będą wyjątkowe. Mogą jednak w znaczny sposób pomóc. Zanim zdecydujecie się na konkretnego fotografa, przyjrzyjcie się jego pracom i przemyślcie, czy klimat zdjęć wam odpowiada.
Może cię też zainteresować: fotografia ślubna Wrocław.

Previous ArticleNext Article