Praktyczne i estetyczne pojemniki na soczewki – jakie wybrać?

Praktyczne i estetyczne pojemniki na soczewki - jakie wybraÄ_Pojemniki na soczewki służą do bezpiecznego przechowywania szkieł kontaktowych. Chronią je przed osadami, zarysowaniami i bakteriami. Mogą, oprócz funkcji praktycznych, także zdobić twoją łazienkę. Jaki model pojemnika wybrać, aby skutecznie zabezpieczał soczewki i ciekawie wyglądał?

Mnogość wyboru

Na rynku dostępne są różne wzory, kształty i modele. Warto przyjrzeć się tworzywu, z którego pojemnik został wykonany. Mocny plastik nie pogniecie się, solidnie wygląda i skuteczniej chroni delikatne szkła. Zazwyczaj wszystkie pudełeczka mają oznaczenia na lewą oraz prawą soczewkę – to ważne, w szczególności dla osób, które mają różną wadę wzroku w obu oczach.

Pojemniki szklane

Większość pudełeczek jest wykonana z plastiku, ale można także znaleźć na rynku także pojemniki ze szkła. Są eleganckie, ale trzeba uważać, aby ich nie stłuc. Do ich ochrony możesz użyć specjalnych silikonowych nakładek.

Pojemniki antybakteryjne – aseptyczne

Niektóre pojemniki wzmocniono warstwę srebra, która w 100 procentach niszczy bakterie osadzające się na soczewkach w ciągu dnia. To dodatkowa ochrona dla twoich oczu.

Pojemniki w ciekawych wzorach

Kolorowe pudełko w kształcie zwierzątka, na przykład żabki, słonika, misia czy świnki, nie tylko będzie strzegło twoich soczewek, ale także poprawi ci nastrój i będzie ciekawą ozdobą twojej toaletki. Taki gadżet będzie też praktycznym i oryginalnym prezentem dla osoby, która nosi soczewki.

Zestawy podróżne

Cechują się praktycznością i ciekawym wzornictwem. Są niezastąpione na wakacjach i wyjazdach. Warto wybierać takie zestawy, które mają w składzie miniaturowy płyn do przechowywania szkieł, pudełeczko na soczewki oraz pesetę z silikonowymi końcówkami. Najpraktyczniejsze są te, które posiadają podręczne lusterko.

Czym czyścić pojemniczki?

Po założeniu soczewek należy wylać płyn z pojemnika, a następnie go wyczyścić. W tym celu możesz używać płynu do pielęgnacji soczewek. Po przepłukaniu świeżym płynem, pozostaw pudełeczko do wyschnięcia. Natomiast, jeśli chcesz dodatkowo ochronić swój ulubiony pojemnik, włóż go do specjalnego futerału, który pozwala na bezpieczne noszenie go w torebce czy plecaku – zawsze przy sobie.
Pamiętaj, że w starych, brudnych pojemnikach rozwijają się drobnoustroje i bakterie, które mogą stać się poważną przyczyną stanów zapalnych. Dlatego warto regularnie wymieniać je na nowe, najlepiej robiąc to co miesiąc. Zakup pudełka niesie za sobą niewielkie koszty, a zdecydowanie wyższy komfort i zdrowie dla twoich oczu.
Tu znajdziesz trwałe i solidne pojemniczki na soczewki w wielu kolorach i wzorach.