Ubranko dla tabletu

Tablety są coraz popularniejszym sprzętem, jednak wielu użytkowników rezygnuje z ich zakupu lub boi się o posiadany sprzęt. Powodem tego zmartwienia jest ich mały rozmiar i kruchość. Można temu z łatwością zaradzić, dobierając do swojego sprzętu odpowiedni futerał.

Miękkie etui

Ten rodzaj futerału sprawdzi się w warunkach domowych. Uchroni sprzęt przed kurzem i drobnymi rysami. Zwykle jest wykonany z pianki neoprenowej, która jest miękka i lekka. Etui może być zapinane na zamek błyskawiczny lub wsuwane. Wersje z zamkiem są często wzbogacone o przegródkę na notatki lub miejsce do przechowywania rysika.

Jak notes

Następny rodzaj futerałów przypomina po zamknięciu skórzany notes. Tablet wsuwa się w brzegi, specjalnie dopasowane do jego rozmiaru lub przykleja załączoną taśmą. Takie etui jest twardsze i bez obaw możemy wrzucić je do torby czy plecaka. Tan model także jest wzbogacany o różne dodatki – miejsce na notatki, wyginaną ściankę, która staje się podstawką trzymającą tablet w jednej pozycji, a także wbudowane klawiatury.

Do zadań specjalnych

Istnieją również futerały o wiele mocniejsze. Są wykonane na przykład z twardego plastiku lub metalu. Mają różne formy – od całkiem prostych, po nawiązujące do walizek i teczek pancernych. Oprócz kurzu i uszkodzeń mechanicznych, zabezpieczą sprzęt także przed zalaniem. Jeśli zaopatrzysz się w takie etui, to twój tablet będzie bezpieczny nawet podczas ekstremalnej jazdy na rowerze czy survivalu. Jego możliwości docenisz również w warunkach miejskich.

Wygląd ma znaczenie

Wybierając etui nie musisz rezygnować z atrakcyjnego wyglądu. Futerały są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na praktyczną czerń czy na różowy notes w kwiatki. Możesz również urozmaicić wygląd swojego sprzętu, dokupując do niego kolorowe plecki, które również ochronią tył tabletu przed zarysowaniami.

Nie ograniczaj się!

Jeśli nosisz tablet ze sobą często, możesz także zaopatrzyć się w plecak lub torbę ze specjalną przegródką. Nie rezygnuj jednak z innego futerału – dodatkowe zabezpieczenie nie zaszkodzi. Osobna kieszeń przeznaczona na tablet nie zastępuje etui, ale jest wygodna i sprawia, że sprzęt jest zawsze na swoim miejscu. Niech ta przegródka służy tylko temu zadaniu – unikniesz zabrudzeń, okruszków czy pyłków, które mogą uszkodzić urządzenie.

Dodatkowe funkcje

Futerały mogą być wzbogacone o praktyczne dodatki. Są to klawiatury, przegródki na dokumenty, a także blokady, które chronią przed użyciem tabletu, przez nieuprawnione osoby. Występują różne rodzaje zamków – blokady mechaniczne i elektroniczne na kod oraz klasyczne kłódki.
Szeroki wybór futerałów i różnorodnych etui znajdziesz tutaj.