Zdrowie i Uroda

Puder ryżowy w codziennej pielęgnacji

Dobrej jakości puder ryżowy można kupić już nawet za kilkanaście złotych. Wybór jest szeroki, ponieważ produkt ten zyskuje na popularności. Na pewno znajduje się w kosmetyce każdej fanki azjatyckiej pielęgnacji. Wśród wielu zalet tego produktu, najczęściej wymienia się skuteczne matowienie skóry, bez efektu tzw. maski.

Pielęgnacja rodem z Azji

Dla wielu miłośniczego tego produktu, puder ryżowy to najlepsza alternatywa dla podkładów i standardowych (tzw. sypkich) pudrów. W Polsce puder ryżowy z miesiąca na miesiąc zyskuje na swej popularności, ale w Azji stosuje się go od wieków. Najbardziej znany był wśród gejsz, które pieczołowicie pudrowały nim twarze. Dla zwykłych ludzi często, pomimo swej ogromnej popularności, był produktem nieosiągalnym.

Przez niektórych, puder ryżowy określamy jest mianem mąki ryżowej. Wszystko to ze względu na jego specyficzny biały kolor i silne sproszkowanie. Produkt ten pozyskiwany jest z ziaren ryżu siewnego.

Zapewne niektórych może zaskoczyć ten nieskazitelny biały kolor pudru, jednak nie należy się go obawiać, ponieważ na skórze pozostaje on całkowicie transparentny. Te specyficzne właściwości sprawiają, że puder ryżowy jest kosmetykiem chętnie wykorzystywanym przez kobiety, nawet te, które nie mają dużej wprawy w wykonywaniu makijażu.

Dla kogo puder ryżowy?

Ze względu na swoje dobroczynne właściwości na skórę, puder ryżowy może być stosowany przez osoby posiadające skórę wrażliwą, naczynkową czy suchą.

Aplikacja pudru w przypadku każdego z tych rodzajów skór może być inna, może wymagać dodatkowej pielęgnacji, jednak na pewno produkt nie pogorszy stanu skóry czy nie wywoła alergii. Wybitni wrażliwcy powinno ewentualnie zwrócić uwagę na ostateczny skład pudru, ponieważ często zawiera on też inne dodatki.

Wśród składników obecnych w pudrze ryżowym wymienia się np. kompozycje zapachowe. Tu należy wiedzieć, iż kompozycja zapachowa bardzo często jest alergenem, powodującym podrażnienie, wysypkę czy po prostu standardowe uczulenie u osób wrażliwych. Stąd też ci najbardziej wrażliwi powinni unikać perfumowanych pudrów.

Wpływ na skórę

Puder ryżowy jest na tyle bezpieczny, że mogą go stosować osoby ze skórą trądzikową. Niektórzy nawet twierdzą, że dzięki właściwościom absorbującym sebum, puder wpływa pozytywnie na poprawę kondycji skóry, przyspieszając gonienie się stanów zapalnych, wyprysków.

Puder ryżowy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Previous ArticleNext Article