Ciekawe

Przywitaj wiosnę w ogrodzie

przywitaj wiosnę w ogrodzieWprawdzie astronomiczna wiosna zaczyna się dopiero dwudziestego pierwszego marca, ale sezon prac ogrodowych możesz zacząć już teraz. Jeśli tylko pogoda temu sprzyja, warto ruszyć z pierwszymi przygotowaniami. Zanim zacznie się sezon, będziemy zwarci i gotowi do pielęgnacji przydomowego skrawka zieleni.
Po długiej i chłodnej zimie, nie tylko ogrodnicy z utęsknieniem wypatrują nadejścia wiosny. Każdy wprawiony hodowca roślinek i krzewów wie doskonale, że wraz z nastaniem cieplejszych dni, pora brać się do pracy w ogrodzie. Oto kilka podstawowych czynności, które powinniśmy wykonać.

Uzupełnij braki w ekwipunku ogrodowym!

Koniec zimy to doskonały moment żeby zadbać o odpowiednie narzędzia ogrodowe, o ile wcześniej nie mieliśmy kompletnego wyposażenia. W warsztacie prawdziwego ogrodnika nie może zabraknąć solidnej łopaty czy szpadla, wideł, grabi, sekatora, piły ręcznej do drewna czy kosiarki do trawy. Należy także pamiętać o małych narzędziach do pracy w glebie takich jak łopatka, grabki czy pikownik. W trakcie prac przy rabatkach kwiatowych lub grządkach warzywnych będą nieocenione. Przydatne będą także konewka czy odpowiednio długi szlauch do podlewania trawnika i roślin. Te i wiele innych, przydatnych w pracy ogrodnika narzędzi, znajdziemy na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/architektura-ogrodowa/akcesoria.html

Budzimy ogród do życia

Jeśli temperatury na to pozwalają, pierwszą czynnością jaką powinniśmy przeprowadzić w naszym ogrodzie, jest usunięcie wszystkich okryć roślin. W trakcie zimy zabezpieczały kwiaty i krzewy przed zimnem, a teraz są już zbędne. Należy to robić w pochmurne dni, ponieważ duże różnice temperatur mogą mieć niekorzystny wpływ na naszą hodowlę. Kolejnym etapem są prace porządkowe. Na rabatach usuwamy obumarłe resztki roślin z poprzedniego sezonu, a na trawniku zagrabiamy wszystko to, czego nie usunęliśmy przed zimą. Następnie musimy zadbać o krzewy, które zakwitną na przełomie wiosny i lata. Do ich pielęgnacji warto wybrać ciepły dzień. Wycinamy suche i przemarznięte pędy, oraz te które rosną do środka krzewu. Pamiętajmy, ze sekator musi być odpowiednio ostry, żeby cięcia były precyzyjne, a ich krawędzie regularne. Dzięki temu pędy będą się dobrze goiły.
Musimy także zadbać o iglaki. Aby zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu, czyli przede wszystkim należycie kwaśna glebę, należy je podsypać korą sosnową. Będzie to miało nie tylko korzystny wpływ na kondycję roślin, ale także grunt pod krzewami będzie wyglądał estetycznie. Zamiast kory, możemy w tym celu wykorzystać także igliwie.
Rozpoczynając sezon prac ogrodowych, warto także mieć na uwadze prognozy pogody. Wiosenne przymrozki mogą mieć bardzo zły wpływ na nasz budzący się do życia ogród.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej https://ubezpieczenie-szkolne.s3.eu-central-1.wasabisys.com/index.html zobacz wiecej