Ciekawe

Przeszedłeś kurs pierwszej pomocy? Możesz uratować komuś życie

totalfit-center-1
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest nauczenie się udzielania pierwszej pomocy. Nie wiemy, kiedy taka umiejętność może się przydać, a tym samym uratować życie człowieka. Jej brak może być najbardziej odczuwalny w momencie, gdy nie będziemy potrafili pomóc komuś z najbliższych, ale również na obcych nie powinniśmy mieć znieczulicy.

Szybka reakcja jest najważniejsza

Gdy jesteśmy świadkiem wypadku czy zasłabnięcia powinniśmy reagować natychmiast. Nie wszystkie rany są śmiertelne, ale bardzo często o zdrowiu i życiu mogą decydować sekundy. Błędem jest myślenie, że jak wezwaliśmy karetkę pogotowia ratunkowego, to nie musimy robić nic więcej. Pierwsze opatrzenie, resuscytacja krążeniowo-oddechowa czy położenie kogoś w bezpiecznej pozycji może okazać się bardzo ważne w danym momencie. Kurs pierwszej pomocy nauczy nas, jakie czynności powinno się wykonywać na sam początek, a co może poczekać na przyjazd lekarzy lub ratowników medycznych. Dowiemy się też, co powinno być dla nas priorytetem i jak się zachować. Pamiętajmy, ze zachowanie zimnej krwi jest bardzo ważne, ponieważ zależy od nas czyjeś zdrowie, a nawet życie. Jesteśmy za to odpowiedzialni do momentu, aż nie przyjadą wyspecjalizowane służby. Dlatego niezależnie od tego, jaki masz zawód lub co robisz na co dzień, powinieneś przejść kurs pierwszej pomocy, żeby w razie czego zachować spokój.

Naucz się wszystkiego, co może być potrzebne

Teorie pierwszej pomocy zna większość z nas, jednak gdy przychodzi co do czego, to nie potrafimy wykorzystać jej w praktyce. Coraz częściej w życiu publicznym mówi się o udzielaniu pomocy przedmedycznej, w miejscach publicznych pojawiają się również automatyczne defibrylatory zewnętrzne. Co z tego, skoro wiele osób nie wie jak z nich skorzystać? Dlatego warto przejść kurs pierwszej pomocy, aby nie mieć problemu w razie takich sytuacji. Co więcej, dowiemy się też innych przydatnych rzeczy, jak sposoby opatrywania ran, zabezpieczania złamań i oparzeń czy zachowania się podczas ataku drgawek. Zdobędziemy też dokładną wiedzę dotyczącą resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która różni się w zależności od wieku poszkodowanego i liczby osób udzielającej pomocy. Przede wszystkim dowiemy się również, gdzie i jak powinniśmy sprawdzić funkcję życiowe. A także w praktyce zobaczymy, co znajduje się w apteczce i jak tego używać.
Kurs pierwszej pomocy organizuje TotalFit Center

Previous ArticleNext Article
https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/