Ciekawe

Poszukiwania obozu zimowego

Obóz narciarski to dla wielu dzieci, jak również nastolatków, doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu z dala od komputerów i innych takich wynalazków technologicznych. Czas więc na to, aby znaleźć dla dziecka takie zimowiska narciarskie. Pozwoli to na dobre zaplanowanie czasu wolnego podczas ferii zimowych.

Kiedy zacząć szukać?

1 września w wielu domach wprowadza małą rewolucję. W końcu, po dwóch miesiącach wolnych od nauki, dzieci powracają do placówek edukacyjnych. Rodzice myślą o tym, aby kupić niezbędną wyprawkę, książki i wszystko to, co w szkołach jest potrzebne. To kto w tym początkowym rozgardiaszu chciałby pomyśleć o tym, aby znaleźć obozy narciarskie dla dzieci w różnym wieku? Raczej nikomu nie chodzi to po głowie.

A organizatorzy takich wyjazdów, jak chociażby Róża Wiatrów, zaczynają powoli wystawiać już oferty na zimowiska 2023. 1 września i kolejno następujące po sobie dni to taki pierwszy dzwonek, że można już powoli zacząć myśleć o tym, aby coś faktycznie znaleźć dla swoich pociech. Tym bardziej, że każdy już wie, kiedy będą tak naprawdę ferie zimowe. Pełen kalendarz szkolny dla poszczególnych województw podawany jest zaraz na początku roku. 

Czas na dobry obóz

Oczywiście, nie oznacza to tego, aby wykupić pierwszą, lepszą ofertę. Tym bardziej, że będą pojawiały się kolejne zimowiska dla młodzieży, jakie organizowane są w różnych częściach kraju. Jednak ten wrzesień to naprawdę dobry moment na to, aby nie tylko o tym myśleć. Finalną rezerwację powinno wykonać się maksymalnie na końcu września. Dlaczego? Z dwóch powodów.

Pierwszy – możliwość uzbierania odpowiedniej kwoty. W szczególności, że takie obozy do najtańszych nie należą. Od października do stycznia/lutego (zależy kto kiedy ma ferie) ma się ok. czterech miesięcy. Co miesiąc będzie można odłożyć odpowiednią kwotę, dzięki czemu nikt nie będzie musiał myśleć w ostatniej chwili za co ma zapłacić w pierwszej kolejności – obóz dziecka, czy też inne, ważne sprawunki dla domu.

Drugi – pewność, że dziecko otrzyma miejsce na wymarzonym obozie. Im bliżej będzie terminu wyjazdu, tym większa pewność, że miejsca będą się kurczyć. Te tanie i atrakcyjne obozy cieszą się naprawdę sporą popularnością, więc miejsca będą znikać jak ciepłe bułeczki. Nie ma więc co zwlekać. W szczególności, jeżeli dziecko jest faktycznie zdecydowane na to, aby w czasie ferii zimowych zrezygnować z towarzystwa rodziców na rzecz obozu w gronie rówieśników. 

 

Previous ArticleNext Article