Zdrowie i Uroda

Poprawa wyglądu uzębienia

licówki porcelanowe
Każdy z nas ma inne zęby – różnią się one kolorem, kształtem, rozstawieniem. Idealne zęby zazwyczaj są wynikiem silnej ingerencji chirurga czy też ortodonty. Jeśli pragniemy, aby nasze zęby były zbliżone do ideału musimy poświęcić im nieco czasu. Pierwszym krokiem będzie oczywiście wizyta kontrolna u stomatologa.

Najczęstsze problemy z zębami

Podczas wizyty stomatologicznej spodziewajmy się kompleksowego przeglądu jamy ustnej. Stomatolog zwraca uwagę na każde przebarwienie, które mogłoby sugerować obecność próchnicy. Podczas przeglądu określany jest także stan kamienia nazębnego, możliwość występowania chorób przyzębia i inne. Stomatolog stwierdza także, czy pacjent nie ma problemów ze szkliwem. W przypadku braków w uzębieniu czy też problemów z wyglądem zębów może on zalecić konkretne rozwiązania. Jakie?

Ząb uszkodzony, wielokrotnie leczony

Zęby osłabione, kruche czy też zniszczone wielokrotnym leczeniem nie wyglądają estetycznie. Aby jednak nadać im zdrowy wygląd, można zastosować licówki porcelanowe. Jest to rodzaj nakładek, które tworzy się na zamówienie. Licówka nakładana jest na zniszczony ząb na stałe – wewnętrzna część licówki spaja się z powierzchnią zęba. Zadaniem licówki jest przede wszystkim ochrona osłabionego zęba. Istotne dla pacjenta jest także to, że nieestetycznie wyglądający element zostaje zakryty. Sama licówka doskonale imituje naturalną powierzchnię zęba, a jej kolor jest dobierany dla każdego pacjenta indywidualnie.

Braki w uzębieniu

W przypadku braku zęba czy kilku zębów lekarz zaleci uzupełnienie ubytków. Najczęściej stosowaną metodą jest wstawianie implantów. Implanty to biozgodne sztuczne korzenie, które wszczepia się w kość żuchwy lub szczęki. Podczas kilku miesięcy gojenia się implantu lekarz prowadzący wraz z pacjentem dobiera kształt oraz kolor korony implantu. Kiedy implant bezpiecznie zrośnie się z kością, do implantu dokręca się spreparowaną indywidualnie dla pacjenta koronę. Korona implantu stworzona została z trwałych materiałów – jest ona odporna na uszkodzenia, zarysowania, pękanie, zmienne temperatury, silny nacisk. Implanty cenione są głównie z powodu ich wysokiej wytrzymałości.
Braki w uzębieniu można maskować także poprzez stosowanie mostów. Ten rodzaj uzupełnienia wymaga jednak opiłowania zębów sąsiadujących. Mosty nie są również tak trwałe jak klasyczne implanty.

Previous ArticleNext Article
https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/