Ciekawe

Pojemniki plastikowe wielokrotnego użytku

Dbanie o ochronę środowiska i zrównoważony rozwój wpisane jest w misję prawie każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Społeczna odpowiedzialność biznesu ma znaczenie bowiem nie tylko dla właściciela, ale przede wszystkim dla ostatecznego klienta. Zachowania proekologiczne wśród przedsiębiorstw mogą być ważnym czynnikiem konkurencyjności firmy na rynku.

Jednym ze sposobów na podjęcie działań mających chronić nasze środowisko jest zastosowanie w transporcie i magazynowaniu opakowań plastikowych wielokrotnego użytku, takich jak na przykład skrzyniopalety.

Skrzyniopalety plastikowe

Pojemniki plastikowe przede wszystkim są bardzo wytrzymałe i mogą posłużyć jako jednostka składowania i transportowa na długie lata. Wykonane są z dobrej jakości materiałów, są wytrzymałe na temperaturę i obciążenie. Mogą być używane zarówno w temperaturach minusowych, jak i bardzo wysokich.

Niepodważalnym atutem są ich zróżnicowane rozmiary i kształty. Występują jako zamykane pojemniki, otwarte korytka do przechowywania drobnych przedmiotów czy jako otwarte skrzynie plastikowe. Kształt może zostać dowolnie zmodyfikowany przez klienta tak samo jak ich rozmiar. Pojemniki bez problemu mogą zostać dostosowane do indywidualnych cech produktów.

Pojemniki wielokrotnego użytku dzięki swojej specjalnej budowie mogą być piętrzone w stosach. Oznacza to przede wszystkim oszczędność powierzchni magazynowej i powierzchni ładownej pojazdu. Zaletą jest również stosunkowo niewielka waga. Pojemniki nie obciążają niepotrzebnie pojazdu podczas transportu. Zastosowanie pojemników wielokrotnego użytku w gospodarce magazynowej i transporcie mogą więc przynieść wymierne korzyści w postaci redukcji kosztów.

Pojemniki tego typu nadają się idealnie do składowania i transportu przede wszystkich produktów sypkich, przechowywanych luzem. Mogą to być owoce czy warzywa. Skrzyniopalety używane są również do przechowywania i transportu na przykład książek, eliminując w ten sposób zużywanie ogromnej ilości kartonów papierowych.

Warto zastanowić się nad wprowadzeniem we własnej firmie plastikowych pojemników lub jeżeli korzystamy z usług operatorów logistycznych wziąć pod uwagę jakich nośników używają. Możemy w ten sposób we własnym zakresie wpływać pozytywnie na środowisko a zarazem zredukować koszty gospodarki magazynowej i transportu.

Previous ArticleNext Article