Dom i Wnętrze

Płyty chodnikowe i ażurowe

płyty chodnikowe i ażuroweW ostatnich latach coraz większą uwagę zwraca się na estetykę wykończeń architektonicznych. Nowoczesne budownictwo dawno przestało już kojarzyć się z bylejakością wielkiej płyty. Zarówno przestrzeń publiczna, jak i prywatna stała się miejscem, które ma cechować nie tylko funkcjonalność, ale i piękno – oczywiście na miarę możliwości. Szczęśliwie obecnie tworzenie estetycznych aranżacji przestaje być problemem – na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które umożliwiają osiągnięcie cieszącego oko efektu bez skomplikowanych działań. Szczególnym rodzajem takich wyrobów są płyty chodnikowe i ażurowe oraz inne prefabrykaty z kategorii galanterii betonowej.
Dobry wyrób połową sukcesu…
Produkty firmy Pomtech pozwalają na łatwe zaaranżowanie przestrzeni – czy to w ogrodzie, czy na podjeździe, czy w miejscach publicznych, jak place czy parki. Ażurowe płyty doskonale wkomponowują się w powierzchnie, pozwalając cieszyć się zielenią, a jednocześnie urozmaicając krajobraz. Płyty ażurowe mają również znaczenie funkcjonalne – umacniają skarpy, elementy „zielonych parkingów”, są też polecane szczególnie tam, gdzie ważne jest błyskawiczne odprowadzenie wody (przy jednoczesnym zachowaniu stabilnego podłoża). Płyty chodnikowe i tarasowe natomiast stanowią doskonałe rozwiązanie wtedy, gdy interesuje nas większa prostota. Firma Pomtech oferuje zarówno klasyczne w formie płyty, jak i wyroby bardziej dekoracyjne. Współcześnie bowiem nawet różne gusta klientów mogą być zaspokojone. Nie będzie też przesadą stwierdzenie, że po latach następuje „odczarowanie” wyrobów betonowych, dotąd przywodzących na myśl siermiężne konstrukcje. Estetycznie wyglądające płyty chodnikowe stają się wręcz ozdobą – również w sąsiedztwie zabytków miejskich. Oczywiście znaczącą rolę odgrywa odpowiednie dopasowanie tych elementów oraz profesjonalne wykonanie. Nie inaczej jest w przypadku przestrzeni prywatnej. Tutaj także trzeba rozplanować rozmieszczenie poszczególnych stref, a produkty z kategorii galanterii betonowej doskonale nadają się do tego, by zaakcentować granice między tymi strefami. Dużo łatwiej jest zachować optymalne proporcje, kiedy wykorzystujemy najwyższej jakości prefabrykaty.
…zaś pełny sukces – przy odpowiednim montażu i użytkowaniu.
Przy układaniu płyt ażurowych i chodnikowych istotne są zarówno przygotowania, jak i technika. Do najczęściej popełnianych błędów, których należy się wystrzegać, należą: niepoprawne przygotowanie podbudowy (bez zwrócenia uwagi na rodzaj gruntu, zbyt cienka warstwa podsypki, brak warstwy odsączającej wilgoć tam, gdzie to konieczne), ciasne układanie poszczególnych płyt, niedopasowanie grubości materiału do spodziewanego obciążenia oraz warunków klimatycznych. Warto zaplanować proces układania płyt dokładnie. Modne ostatnio stają się podjazdy wykonane z płyt ażurowych – warto przy tym pamiętać, by dokładnie zasypać i utwardzić otwory w warstwie wykończeniowej (ziemią, kruszywem itp.). W przeciwnym razie użytkowanie płyt może być bardzo krótkotrwałe.
Więcej na ten temat: http://www.pomtech.pl/produkty-plyty-azurowe-i-chodnikowe.htm

Previous ArticleNext Article