Dom i Wnętrze

Parametry mieszkania dla dwojga

mdm
Kupowanie mieszkania we dwoje nie musi być jedynie przywilejem małżeństw. Obecnie w Polsce możliwe jest zaciągnięcie kredytu partnerskiego – to doskonała opcja dla par, które planują małżeństwo w późniejszym okresie lub też chcą zachować status kawalera i panny. Poszukiwania mieszkania dwa dwojga może okazać się jednak trudne – w grę wchodzi lokalizacja, możliwość dojazdu w różne punkty miasta oraz bliskość wybranych punktów usługowych. Od czego zacząć?

Gdzie szukać mieszkania w stolicy?

Wiele młodych osób w wieku 25-35 lat poszukuje mieszkania w Warszawie. Deweloperzy mają wiele propozycji mieszkań, także takich, które spełniają limity programu MdM, położonych w różnych częściach miasta: Bemowo, Praga, Wola i wiele innych. Wybór konkretnej realizacji jest niezwykle ważny. Od niego będzie zależała nasza bliskość do miejsca pracy, jak również korzystanie z infrastruktury dookoła inwestycji. Młode małżeństwa starają się szukać mieszkań w okolicach, gdzie blisko położone są placówki szkolne, jak również punkty medyczne. Wynika to z planowania posiadania potomstwa. Niewątpliwym atutem może okazać się również bliskość punktów komunikacji miejskiej – to opcja ważna dla osób nieposiadających samochodu czy też pragnące korzystać z możliwości jakie daje centrum miasta w weekend.
Coraz więcej młodych stawia za warunek mieszkania blisko terenów zielonych. To z pewnością doskonały pomysł, jednak mieszkania takie znajdują się w drogich lokalizacjach lub też daleko od centrum miasta. To jednak zdaje się nie przeszkadzać osobom zdeterminowanym!

Taras, balkon, piwnica…

Dla wielu osób nie bez znaczenia jest dostępność dodatkowej powierzchni takiej jak piwnica, balkon czy podziemny garaż. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami, jednak znacząco wpływa na wygodę mieszkania. Balkon może zostać ukwiecony, to także świetne miejsce do postawienia niewielkiego stoliczka i rozkoszowanie się letnim powietrzem. Piwnica to doskonałe miejsce na przechowywanie przedmiotów niezbędnych sporadycznie. Dla pań ceniących domowe przetwory to także miejsce do przechowywania skarbów przygotowanych na zimę.
Podziemny parking to niezwykłe ułatwienie dla kierowców, szczególnie, kiedy liczba samochodów w stolicy stale rośnie i o miejsce parkingowe niezwykle trudno. Warto też pamiętać, że takie parkingi są automatycznie zamykane – dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo naszego samochodu.
Może cię też zainteresować: Mieszkania Wola.

Previous ArticleNext Article