Ciekawe

Pakowanie prezentów – jakie mamy możliwości?

Pakowanie prezentów to obecnie prawdziwa sztuka – pomimo że większość z nas najczęściej wkłada podarunki do eleganckich torebek do pakowania, elegancki prezent to nie tylko jego zawartość, ale i to, co na zewnątrz.
Jeśli nie posiadamy umiejętności pakowania prezentów z pewnością warto skorzystać z profesjonalnej pomocy – znajdziemy ją przede wszystkim w kwiaciarniach oraz punktach pakowania prezentów.

Samodzielne pakowanie!

Jeśli samodzielnie przymierzamy się do pakowania warto zastanowić się nad niezbędnymi elementami. Przede wszystkim będzie to papier kolorowy bez nadruków, wstążki, fizelina, klej na gorąco. Do ozdobienia konieczne będą też różnorodne elementy: suszone kwiaty i liście, gałązki przypraw, suszony anyż, kępki mchów, ziarna kawy, brokat. W gruncie rzeczy przydatne może okazać się wszystko! Warto też zastanowić się nad spójną wizją opakowania naszego prezentu: kolorystyka, detalami, dodatkami.
Prezent owijamy na początku kolorowym papierem i zabezpieczamy, np. poprzez wykorzystanie bezbarwnej taśmy klejącej. Kolejnym krokiem jest fizelina, która doda ciekawego efektu powierzchni prezentu. Fizelinę możemy podklejać klejem na gorąco – pamiętajmy o jego dociśnięciu przez kilka sekund! Kolejnym krokiem jest stworzenie niewielkiego stroika z dostępnych elementów: kwiatów, liści, dodatków, koralików.

A może torebka?

W sklepach papierniczych i u producentów znajdziemy wiele interesujących wzorów torebek papierowych – warto z nich skorzystać! Torebki posiadają wzmocnione dno oraz uchwyty (np. w formie grubych sznurków) – dzięki temu bez problemu będziemy mogli przenosić prezent z miejsca na miejsce!
Jeśli zależy nam na podarowaniu prezentu konkretnej marki zazwyczaj sprzedawcy mogą zaoferować nam również torby reklamowe z nadrukiem. Z pewnością i one sprawdza się doskonale.

Previous ArticleNext Article
ebox.pl pmipad.pl mubezpieczenia.pl