Dom i Wnętrze

Oryginalne firanki

firankiFiranki kuchenne właściwie przestały pełnić funkcję zasłony okna, obecnie są jedynie elementem dekoracyjnym w postaci krótkich zazdrostek, firanek dekorowanych gipiurą czy motywami owoców. Firanki powinny podkreślać atuty kuchni, aby nie stały się zbędnym dodatkiem należy ocenić swoją kuchnię i zastanowić się nad efektem końcowym.
Przy małej kuchni i niewielkich oknach nie zaciemniaj pomieszczenia ciemnymi firanami. W tym właśnie pomieszczeniu stawiaj raczej na jasne, białe i pastelowe kolory. Optymalny materiał to woale, tiule czy organtyny. Najlepiej wtedy sprawdzą się gładkie zazdrostki, dla uzyskania efektu dekoracyjnego można zamontować je parami jedna na górze okna i druga w połowie pozostawiając nieznaczny prześwit.
Rozwiązaniem dla wąskich kuchni w bloku, gdzie okno zazwyczaj ukryte jest pomiędzy meblami, są marszczone firanki z ciekawym wycięciem. Wycięcie firanki nie zabiera światła, a co ważne nie zakrywa parapetu i pozostawia wolne miejsce do dyspozycji.
Przy dużych pomieszczeniach gdzie okno stoi swobodnie bez przylegających do niego szafek, niezwykły efekt elegancji nadadzą firanki woalowe, w kolorze dobranym do wystroju kuchni.
W stylizacji nowoczesnej natomiast najlepiej prezentują się firanki gładkie, dekorowane subtelnym wzorkiem lub uzupełnione o kolorowy dodatek. Modnym dodatkiem są stylowe zawieszki, ładnie prezentujące się na tle firany, które mocowane są do karniszy.
W bogatej ofercie sklepów internetowych z łatwością można wybrać firankę, dopasowaną do naszego wnętrza.

Previous ArticleNext Article