Ciekawe

Nowoczesne sposoby na piękny uśmiech

Gabinet stomatologiczny to miejsce, do którego nie zawsze chodzimy z przyjemnością. Obecnie złe przekonania oraz strach przed dentystą nie są konieczne, gdyż nawet najtrudniejsze zabiegi, mogą być wykonywane w sposób bezbolesny. Współczesna technologia pozwala także na uzupełnianie ubytków poprzez wstawianie implantów, likwidowanie przerw między zębami dzięki wykorzystaniu licówek, a także bezpieczne wybielanie zębów. Wszystkie te zabiegi dążą do uzyskania pięknego uśmiechu i są możliwe dzięki stomatologii estetycznej.

Jak wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny?

Bardzo ważną kwestią, kiedy decydujemy się na odbudowę uśmiechu, jest wybór odpowiedniej kliniki stomatologicznej. Nader ważne jest, aby dysponowała ona najwyższej jakości sprzętem, a także używała najlepszych materiałów, które rekomendowane są przez międzynarodowe towarzystwo stomatologiczne. Klinika powinna także odznaczać się wykwalifikowaną kadrą medyczną i personelem medycznym. Stomatologia estetyczna w Chorzowie oraz stomatologia estetyczna Katowice oferuje jakość usług na najwyższym poziomie.

Zakres usług stomatologii estetycznej

Brzydki uśmiech to kompleks wielu osób. Przebarwione, nadłamane czy krzywe zęby powodują dyskomfort. Stomatologia estetyczna wychodzi na przeciw tym problemom. Dzięki czemu piękny uśmiech nie musi być już tylko marzeniem. Obecnie stosuje się takie zabiegi jak: wybielanie zębów metodą domową nakładkową oraz za pomocą lampy, nakładanie licówek porcelanowych i ceramicznych, wydłużanie koron zębów, zastosowanie implantów oraz mostów zębowych.

Estetyczne wypełnienia światłoutwardzalne

Stomatologia estetyczna w Chorzowie wykorzystuje do wypełniania ubytków materiały najwyższej jakości. Są one światłoutwardzalne, a co ważne są dopasowane do koloru zęba, przez co plomba nie jest widoczna. Wypełnienia te są gwarancja bezpieczeństwa oraz wzmocnienia.

Wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Katowice oferuje wybielanie zębów lampą. Zabieg ten jest przede wszystkim bezpieczny. Odbywa się pod okiem lekarza stomatologa. Polega on na zaaplikowaniu specjalnego żelu wybielającego, a następnie aktywowaniu go światłem. Metoda ta jest skuteczna, gdyż czas zabiegu oraz dawka promieniowania dostosowywana jest indywidualnie do pacjenta. Istotne jest, aby po zabiegu przestrzegać zaleceń stomatologa. Do 3 dni po wybielaniu zaleca się unikanie produktów, które powodują przebarwienia, czyli m.in. kawy, herbaty, jagód itp.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dental Team.

Previous ArticleNext Article