Dom i Wnętrze

Nietuzinkowy pokój dla dziecka – jak go urządzić?

Pokoje dla dzieci powinny być przede wszystkim wygodne, komfortowe oraz dopasowane do wieku malucha. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym z pewnością musimy pamiętać o tym, że dziecko rośnie i zarówno meble, jak i wyposażenie musi być dostosowane do jego potrzeb. O czym pamiętać?

Jakie meble wybrać?

Z pewnością podstawą są odpowiednie meble. Łóżeczko powinno być wygodne, najlepiej takie, z którego dziecko będzie mogło korzystać przez kolejne lata. Wybieram łóżka oparte na ramie lub rozkładane – w obu przypadkach pozwolą one na przechowywanie dodatkowych przedmiotów wewnątrz czy też pod ramą łóżkową, w pojemnikach z przykrywkami. Konieczne jest także wyposażenie pomieszczenia w regały i półki. Dziecko może przechowywać na nich książeczki, kolorowanki, zabawki, zestawy zabawek i wiele innych.
Ciekawym pomysłem jest także urządzenie niewielkiego kącika zabaw – umieszczamy w nim stoliczek, krzesełka. Na stoliczku będzie miejsce na czyste kartki, przybory plastyczne, farbki, kredki i wiele innych. Stoliczki takie dostępne są w licznych, żywych kolorach.
Jak ozdobić pokój malucha? Świetnym pomysłem są nowoczesne fototapety. Są one tworzone na trwałych podkładach, zaskakują doskonałym odwzorowaniem detali. Najczęściej wybierane do pokojów dziecięcych to: fototapeta sport, fototapety z roślinami, wzorami geometrycznymi. Fototapety odporne są na ścieranie, blaknięcie.

Previous ArticleNext Article