Ciekawe

Najważniejsze zasady prawidłowej opieki nad psem

Jeśli chcesz stać się wzorowym panem swojego czworonożnego przyjaciela, musisz zacząć odpowiednio dobierać swoje gesty aby były w pełni zrozumiałe przez psa. Kiedy twój pies zauważy, iż interesujesz się jego potrzebami zacznie być dużo szczęśliwszy oraz uległy właścicielowi. Dzięki temu będziesz mógł awansować na nowy poziom relacji, kiedy to pies zmienia się z domowego pupila w oddanego kompana każdego twojego dnia.

Najedzony pies = szczęśliwy pies

Podstawą żywienia naszego psa powinna być dieta kompletna we wszystkie składniki aby zaspokoić zapotrzebowanie w witaminy, jak również miko i makroelementy. Te składniki pomagają naszemu przyjacielowi podnieść odporność i pozytywnie wpływają na rozwój zwierzęcia. Prostym i spełniającym podane wyżej kryteria sposobem jest karma pełnoporcjowa. Nie zapominajmy również o stałym dostępie do świeżej wody pitnej.

Spa dla naszego pupila

Ważnym elementem dbania o psa jest higiena. Pies, jako zwierzę posiadające sierść będzie wymagało ustalenia harmonogramu kąpieli, strzyżenia, czyszczenia oczu, uszu i nosa, jak i czesania bądź obcinania pazurów. Pamiętajmy o tym, iż każda rasa ma różne potrzeby, które należy dostosować do jej potrzeb.

Miejsce odpoczynku i relaksu

Powinniśmy zapewnić naszemu przyjacielowi kącik, w którym będzie mógł oddać się popołudniowej drzemce, jak i spędzać w nim noc aby być w pełni sił na poranny spacer. Jeśli chodzi o rodzaj posłania, możemy wybrać legowisko, które jest do kupienia we wszystkich sklepach zoologicznych bądź budę czy też fotel.

Bezpieczeństwo w trakcie czasu wolnego

Jeśli twój pies jest psem wychodzącym to należy pamiętać o wszelakich niebezpieczeństwach związanych z pasożytami. Kleszcze, pchły to jedne z najczęściej przytrafiających się niespodzianek tuż po tym, jak nasz pupil wraca uradowany z leśnego hasania. Dlatego też dobrym sposobem jest zainwestowanie w obrożę odstraszającą tego rodzaju insekty (https://kalinowa.pl/kategoria-produktu/preparaty-przeciwko-pchlom-i-kleszczom/psy/). Należy również profilaktycznie odwiedzać z psem weterynarza, który jest ekspertem i może przedwcześnie zdiagnozować problem, którego nie jesteśmy w danej chwili świadomi.

Previous ArticleNext Article
https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ zobacz wiecej https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/