Zdrowie i Uroda

Najpopularniejsze dolegliwości żołądkowo-jelitowe

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe są coraz większym problemem, który dotyka już prawie 50% polaków. Z tego powodu, bardzo ważne jest, żeby dowiedzieć się, czym one się pojawiają i jak sobie z nimi radzić.

Jakie zaburzenia żołądkowo-jelitowe możemy wyróżnić?

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe możemy zazwyczaj podzielić na takie, które dają objawy wynikające z górnych odcinków przewodu pokarmowego, albo dolnych jego odcinków lub współwystępujące dolegliwości. Mogą one dawać o sobie znać w mniej lub bardziej inwazyjny sposób.

Niestrawność

Dla wielu osób, przejawem problemów żołądkowo-jelitowych jest niestrawność. Jest to o tyle problematyczne, że jeśli idziemy do restauracji np. z nowo poznaną dziewczyną lub chłopakiem, to potencjalne konsekwencje niestrawności mogą postawić nas w niekorzystnym świetle. Możemy chociażby dostać nudności, które mogą przedwcześnie zakończyć spotkanie.

Wzdęcia

Kolejna dolegliwość, która może w bardzo nieprzyjemny sposób wprowadzić nas w zakłopotanie. Nawet jeśli jednak potrafimy się powstrzymać, to na pewno będziemy czuli się jak balon, co bardzo niekorzystnie wpłynie na przyjemność spotkania. Jest to zwłaszcza niekorzystna w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze spotkaniem biznesowym, gdzie musimy kogoś przekonać do czegoś. Pracując ze wzdęciami, na pewno nie poprawimy naszej efektywności pracy.

Nudności

Bardzo często dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi mogą być po prostu niespodziewane nudności. Jest to bardzo problematyczne ze względu na to, jak bardzo jest wtedy cokolwiek zaplanować. Mimo wszystko, w nie każdym miejscu jest toaleta, a co za tym idzie, możemy mieć czasem problemy, będąc w przestrzeni publicznej.

Czym mogą być powodowane dolegliwości żołądkowo-jelitowe?

Nudności, wzdęcia itp. mogą być efektem nieprawidłowej diety, o której bardzo często zapominamy. Nasz żołądek nie jest niezniszczalny, co uwidacznia się w późniejszym wieku. Wraz z tym, jak stajemy się starsi, musimy bardziej zwracać uwagę, na to co jemy. W innym wypadku będziemy narażali się nie tylko na dolegliwości żołądkowe, ale także na wiele innych związanych np. z układem krwionośnym. Powodem może też być niewystarczająca ilość ruchu. Zastany organizm ma mniejsze zdolności trawienne, przez co żołądek może mieć większe problemy z radzeniem sobie ze spożywanym jedzeniem.

Jak leczyć dolegliwości żołądkowo-jelitowe?

Skupiajmy się przede wszystkim na ciągłym nawadnianiu naszego organizmu oraz zastosowania diety, która będzie skupiała się na lekko strawnych potrawach. Czasem może nam pomóc zmiana wody, którą pijemy, ze względu na jej zmineralizowanie. Postarajmy się także dostarczać naszemu organizmowi witamin, które będą pomagały mu w trawieniu, jak witamina B1 i B2. W wypadku, jednak gdy spodziewamy się, że nasze problemy żołądkowe spowodowane są stresem, powinniśmy spróbować bardziej tradycyjnych metod, jak np. aromaterapia. Bardzo ważne w takich sytuacjach jest ukojenie swoich zmysłów, poprzez dostarczenie im jakiś pozytywnych bodźców.

Previous ArticleNext Article
https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ live url