Motoryzacja

Monitoring transportu samochodów ciężarowych

Trzymanie pieczy nad całą fotą samochodów ciężarowych bywa niezwykle trudne do zrealizowania. Jest to związane z ilością samochodów, które potrafią jednocześnie wyjechać w różne strony świata. Bez odpowiedniego monitoringu transportu niemożliwym jest zapewnić wszystkim należyty poziom bezpieczeństwa. Na szczęście istnieją systemy telematyczne, które posiadają zamontowany monitoring transportu, który w intuicyjny sposób informuje przedsiębiorcę o pozycji każdego pojazdu.

 

Systemy telematyczne, a sprawny monitoring transportu

 

System telematyczny umożliwia sprawny monitoring pojazdu niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Najlepszym jest fakt, że system telematyczny wbudowany jest w samym sercu pojazdu a więc w jego komputerze pokładowym. W wyniku tego złodzieje, którzy potencjalnie chcieliby ukraść pojazd nie zdają sobie z tego sprawy. Po szybkiej reakcji przedsiębiorcy mogą oni zostać złapani, a on może odzyskać swój bardzo drogi pojazd.

 

Mimo wszystko monitoring transportu bardzo dobrze sprawdza się w kontrolowaniu swoich własnych pracowników. Czasem posiadają oni różne pomysły, za które niestety musi zapłacić przedsiębiorca. Chodzi tutaj o zbaczanie z kursów w różnych celach co może pożerać o wiele większe ilości paliwa. W dzisiejszych czasach paliwo jest bardzo drogie, a samochodom ciężarowym daleko od ekonomicznego zarządzania tym płynem. Spalają one bardzo dużo paliwa ze względu na swoją ogromną masę więc każdy nadprogramowy kilometr może zrobić różnicę! W przypadku monitoringu transportu przedsiębiorca zawsze może sprawdzić czy wszyscy jego pracownicy należycie wypełniają swoje powierzone im obowiązki.

 

Dbkfleetmanagement – pakiet korzyści dla każdej firmy

 

Dbkfleetmanagement to oprogramowanie telematyczne od Grupy DBK, która w biznesie TSL znajduje się od około 25 lat. Takie doświadczenie sprawia, że system jest dopracowany w każdym calu pod każdego przewoźnika. Dzięki temu zyskuje on wsparcie na różnych płaszczyznach takich jak poprawa ekonomii firmy, jej bezpieczeństwa czy po prostu wygody zarządzania.

Previous ArticleNext Article
antraffic.pl ot.pl 2016.org