Biznes

Meble szkolne w trosce o zdrowie uczniów

Od wielu lat coraz większy nacisk kładzie się nie tylko na liczebność klas w szkołach, ale również na warunki, w jakich uczniowie zdobywają wiedzę. Z tego powodu zmiany, którym polska szkoła nieustannie jest poddawana, dotyczą nie tylko programu nauczania, ale również pomocy szkolnych czy mebli szkolnych, z których uczniowie korzystają.

Najlepsze meble szkolne

Współczesne szkoły mają być przede wszystkim przyjazne dla uczniów, dlatego także meble, jakie można spotkać w klasach szkolnych, wpisują się w ten trend. Jednak nie chodzi tu jedynie o kolorystykę, która przypadnie uczniom do gustu, czy też o odpowiednie certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo mebli. Szkolne meble powinny łączyć w sobie atrakcyjne wykończenie z bezpiecznymi materiałami. Z tego powodu szkolne krzesła wykonane są zwykle z naturalnego drewna, które łączy się z profilowanymi oparciami i nóżkami. Do wykończenia metalowych części mebli wykorzystuje się bezpieczne dla zdrowia farby, które muszą jednocześnie być trwałe. Wszelkie elementy łączące, w szczególności śruby, wkręty oraz nity, powinny być zabezpieczone. Kolor wykończenia takich mebli zależy tylko i wyłącznie od preferencji szkoły.

Co wybrać do szkoły

Najczęściej wybierane meble szkolne to krzesła oraz ławki szkolne, które coraz częściej zastępowane są przez pojedyncze stoliki. W starszych klasach zamiast tradycyjnych krzeseł wybierane są krzesła regulowane, w których wysokość siedziska można dostosować do wzrostu ucznia. Podobne rozwiązania stosuje się również w stolikach. W niektórych salach szkolnych mogą się także pojawić krzesła z blatami, które są powszechnie stosowane na uczelniach. Blaty umożliwiają robienie notatek, jednak nie sprzyjają zachowaniu odpowiedniej pozycji w czasie nauki. Przydatne bywają również różnego rodzaju szafki, w tym również wysokie regały. Wysokie szafki dostępne są zarówno jako szafki z drzwiczkami, które chronią zawartość przed zakurzeniem, jak i szafki otwarte, umożliwiające eksponowanie zgromadzonych pomocy naukowych czy lektur.

Meble tapicerowane – tak, ale…

Choć wśród mebli szkolnych najpopularniejsze są stoły, krzesła oraz drewniane czy metalowe szafki, warto również mieć na uwadze także inne rodzaje mebli o nieco innym przeznaczeniu. W pokojach nauczycielskich oraz różnego rodzaju gabinetach sprawdzają się krzesła tapicerowane oraz szersze i dłuższe stoły. Tapicerowane krzesła biurowe z kolei powinny się znaleźć w pracowni komputerowej, w której dostępne są także specjalne biurka z nastawkami, zaprojektowane z myślą o korzystaniu ze sprzętu komputerowego.
Wybierając meble szkolne warto zwrócić przede wszystkim uwagę na ich przeznaczenie. Inne szafki wymagane są w przypadku urządzania pracowni przedmiotowej, inne się przydają w klasach, a jeszcze inne wskazane są w przypadku urządzania szkolnej szatni. W tym ostatnim przypadku najlepsze będą wytrzymałe szafki metalowe z dodatkowym zamkiem. Częstotliwość korzystania z danego rodzaju mebli wymusza również wybranie innego materiału. O ile pracownię można urządzić sięgając choćby po tapicerowane krzesła czy specjalne biurka, o tyle w przypadku świetlicy czy szatni wskazane są meble wytrzymałe.
Krzesła szkolne oraz inne meble do szkoły znajdziesz na stronie MasterEdukacja.pl

Previous ArticleNext Article
metalowe meble ogrodowe retro zestawy na taras meble na taras sklep internetowy