Dom i Wnętrze

Lite drewno czy płyta? Urządzamy sypialnię!

W sklepach meblowych możemy znaleźć obecnie meble wykonane z najróżniejszych materiałów. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy modele z płyt MDF oraz drewna. Co sprawdzi się w Twojej sypialni lepiej: sztuczne tworzywo czy naturalny surowiec? Sprawdź!

Płyta MDF

Producenci mebli oferują produkty z płyt wiórowych albo MDF. Każda z nich pokryta może być fornirem, okleiną lub laminatem o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu. Wysokiej jakości płyty odporne są na wnikanie brudu i wilgoci, dzięki czemu często wykorzystywane są w kuchniach czy łazienkach. Wiele z nich pokrywa fornir, dzięki któremu meble przypominają modele wykonane z litego drewna. Niestety, żadna imitacja nie jest w stanie dorównać trwałością i estetyką naturalnemu drewnu. Różnica między ceną mebli z drewna a płyt jest również odbiciem jakości – nawet najlepsze płyty MDF nie są tak długowieczne jak dąb, buk czy sosna.

Lite drewno

Mimo tego, że jeszcze do niedawna meble produkowane masowo z płyt meblowych cieszyły się wielkim powodzeniem, to dzisiaj świadomie odchodzimy od tanich zamienników na rzecz trwałego, litego drewna. I nic w tym dziwnego – szafy, szafki czy łóżka zbudowane z buku czy sosny pięknie się prezentują, a do tego wyróżniają się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Uszkodzone fronty można za niewielką cenę poddać renowacji, która przywróci im świetność. Modele z jasnego drewna pokrytego bezbarwnym lakierem ocieplają wnętrze, wnoszą do niego elegancję i sprawiają, że czujemy się w swoich czterech ścianach naprawdę przytulnie. W dobrych sklepach (na przykład na stronie notodo.pl) znajdziesz wysokiej jakości meble do sypialni o lekkiej, minimalistycznej formie współgrającej z najświeższymi trendami w designie.

Previous ArticleNext Article