Dom i Wnętrze

Kuchnie szklane — czy to już nowy trend?

Używanie szkła w kuchni jest bardzo popularne, a ostatnimi czasy zyskało ono jeszcze bardziej. Wiele osób decyduje się na umieszczenie jego dużej ilości w postaci blatów, stolików czy szafek. Design taki wygląda bardzo atrakcyjne i jest również praktyczny wbrew pozorom. Czy zatem szklana kuchnia jest dobrym pomysłem? Z jakich mebli powinna się składać? Odpowiedzi, wskazówki oraz porady poniżej.

Meble z dużą ilością szkła

Kuchnie ze szkła posiadają meble, które są złożone z wielu szklanych elementów. Będą to np. szafki z dużymi szybami — matowymi lub przepuszczalnymi czy nadstawki ze szklanymi półkami. Meble takie z łatwością znajdziemy w wielu naziemnych salonach oraz sklepach internetowych. Bardzo dobrze w trend ten wpisują się połyskujące panele i idealnie współgrają z różnokolorowym szkłem. Bardzo ładna barwa szkła, która coraz częściej gości w kuchni to butelkowa zieleń, którą możemy zestawić np. z błyszczącymi płytkami nad blatem.

Szklane elementy

Duża rolę w szklanych kuchniach odgrywają również szklane elementy, które są prawie lub całkowicie wykonane ze szkła. Zaliczyć do nich można szklany stół lub stoliczek czy samonośne półki wykonane z kolorowego szkła. Wszystkie elementy takie wbrew pozorom są wytrzymałe i wykonane ze szkła o wysokiej odporności na uszkodzenia. Szkło takie łatwo się również czyści oraz jest przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na oryginalności oraz designie warto poszukać również szklanych krzeseł czy foteli, które wyglądają bardzo efektownie, oraz przyciągają wzrok.

 

 

 

Previous ArticleNext Article