Dom i Wnętrze

Kuchnie szklane — czy to już nowy trend?

Używanie szkła w kuchni jest bardzo popularne, a ostatnimi czasy zyskało ono jeszcze bardziej. Wiele osób decyduje się na umieszczenie jego dużej ilości w postaci blatów, stolików czy szafek. Design taki wygląda bardzo atrakcyjne i jest również praktyczny wbrew pozorom. Czy zatem szklana kuchnia jest dobrym pomysłem? Z jakich mebli powinna się składać? Odpowiedzi, wskazówki oraz porady poniżej.

Meble z dużą ilością szkła

Kuchnie ze szkła posiadają meble, które są złożone z wielu szklanych elementów. Będą to np. szafki z dużymi szybami — matowymi lub przepuszczalnymi czy nadstawki ze szklanymi półkami. Meble takie z łatwością znajdziemy w wielu naziemnych salonach oraz sklepach internetowych. Bardzo dobrze w trend ten wpisują się połyskujące panele i idealnie współgrają z różnokolorowym szkłem. Bardzo ładna barwa szkła, która coraz częściej gości w kuchni to butelkowa zieleń, którą możemy zestawić np. z błyszczącymi płytkami nad blatem.

Szklane elementy

Duża rolę w szklanych kuchniach odgrywają również szklane elementy, które są prawie lub całkowicie wykonane ze szkła. Zaliczyć do nich można szklany stół lub stoliczek czy samonośne półki wykonane z kolorowego szkła. Wszystkie elementy takie wbrew pozorom są wytrzymałe i wykonane ze szkła o wysokiej odporności na uszkodzenia. Szkło takie łatwo się również czyści oraz jest przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na oryginalności oraz designie warto poszukać również szklanych krzeseł czy foteli, które wyglądają bardzo efektownie, oraz przyciągają wzrok.

 

 

 

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

meble na taras luksusowe meble