Dom i Wnętrze

Jak zrobić remont kuchni niewielkim kosztem?

Kuchnia to miejsce, w którym niekiedy przebywa się wiele godzin dziennie, szczególnie kiedy znajduje się w niej duży stół jadalniany, który pełni rolę nie tylko miejsca spożywania posiłków, ale także punktu rodzinnych narad czy przyjmowania gości na kawę. W jaki sposób zrobi remont kuchni, nie przekraczając swego budżetu?

Meble kuchenne Warszawa- na zamówienie czy gotowe?

Wydaje się, że meble na zamówienie muszą być znacznie droższe niż te gotowe. Wcale jednak różnica w cenie nie musi być duża, szczególnie jeżeli zamawia się meble kuchenne z Warszawy, wykonane z materiałów tańszych, takich jak płyta meblowa. Dobrze wykonane kuchnie nawet z tańszego materiału w niczym nie ustępują jakości tym drewnianym, szczególnie, że do wyboru mamy naprawdę ogromną ilość wzorów i kolorów.

Wybór samej płyty meblowej jest tak samo ważny jak wybór dobrego i taniego stolarza. W tej kwestii także nie można kierować się stereotypami, ponieważ naprawdę tani stolarz może wykonać piękne i trwałe meble kuchenne w Warszawie, a im mniejsze miasto, tym cena usługi spada jeszcze bardziej.

Tanio nie znaczy gorzej

Przed zdecydowaniem się na ostateczne zamówienie mebli, warto poprosić o projekt i wycenę kilku stolarzy. Zdziwić może to, że poszczególni profesjonaliści mają tak duże różnice w cenie. Może to wynikać na przykład z doświadczenia, ale także dostępu do tańszych materiałów, jak i wielu innych względów.

Najlepiej znaleźć taniego stolarza z polecenia. Koszty można znacząco zmniejszyć, jeżeli to właśnie stolarz pomoże naszą własną wizję kuchni przenieść na papier. W takim wypadku odpada koszt projektanta. Jak wynika z doświadczeń osób, które wykonywały w swojej kuchni remont, takie przedsięwzięcie nie musi być drogie.

Meble kuchenne Warszawa- jak skomponować je z innymi elementami?

By obniżyć całościową cenę remontu, należy się także zastanowić, co położyć na podłogę oraz w miejscu pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi. Najtańszym oraz trwałym i estetycznym wyborem są płytki. Na podłogę można położyć elegancki i trwały gres, którego cena jest tak zróżnicowana, że nawet oszczędzając można bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Podobnie jest z płytkami na podłogę oraz innymi elementami, takimi jak stół kuchenny, krzesła czy jakieś tekstylia. Prosty biały stół to koszt nawet jedynie 200 zł Komplet krzeseł wyjdzie też zawsze taniej niż kupowanie pojedyncze. Nawet minimalistyczną kuchnię ozdobią zaś takie detale użytkowe, jak ładne ściereczki, kubki czy chlebak, które można kupić za grosze na przykład w internecie z dostawą do domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://bbmeble.pl – meble kuchenne Warszawa

Previous ArticleNext Article