Ciekawe

Jak wybrać dobry i nowoczesny licznik energii elektrycznej?

Na jakość instalacji elektrycznej w budynku, czy to mieszkalnym, czy użytkowym, wpływa wiele czynników. Poza tak istotnymi elementami jak odpowiednie jej rozplanowanie, jakość okablowania oraz innych elementów łącznie z gniazdkami i wyłącznikami, ważne jest zainstalowanie wysokiej jakości i praktycznego licznika prądu. Jako że technologie stosowane w branży energetycznej stale się rozwijają, tak również liczniki energii elektryczne są stale rozwijane i na rynku można już zakupić bardzo zaawansowane modele.
Dziś już praktycznie nie stosuje się mechanicznych liczników prądu z tarczą, jakie są wciąż jeszcze w użytku. Gdy sytuacja wymaga ich wymiany, w ich miejsce stosuje się już zazwyczaj dużo nowsze i bardziej zaawansowane modele. Najczęściej są one już sterowane elektronicznie. Dzięki temu są dużo bardziej funkcjonalne i taki licznik prądu daje dużo więcej możliwości zarówno dostawcom energii elektrycznej, jak i użytkownikom.

Elektroniczne liczniki prądu bardziej funkcjonaln

e
Cyfryzacja technologii używanych do zliczania poboru prądu przez użytkownika daje dużo większe możliwości obu stronom. Wystarczy wziąć pod uwagę choćby to, że coraz więcej dostawców energii elektrycznej oferuje różne taryfy, w tym przede wszystkim taryfy dzienne i nocne. Elektroniczny licznik prądu pozwala na łatwe podliczenie każdej z nich i nie potrzeba do tego dwóch analogowych liczników.
Z drugiej strony elektroniczny licznik elektryczny pozwala na przesyłanie danych o zużyciu bezpośrednio do dostawcy. Jest to ułatwienie dla inkasentów, którzy nie muszą odwiedzać osobiście każdego miejsca, w którym zainstalowany jest licznik. Są też modele, z których odczyt można przeprowadzić przez fale radiowe, na przykład stojąc przed blokiem mieszkalnym. Jest to szczególnie praktyczne na terenach mniej zaludnionych, szczególnie na wsiach. Dostawca energii elektrycznej dostaje też informację o występujących na sieci anomaliach, na przykład, gdy zaistnieje nielegalny pobór prądu.

Gdzie kupić dobry licznik energii elektrycznej?

Na rynku jest obecnie wiele miejsc, w których można dostać licznik elektryczny. Wybierając sprzedawcę, warto się upewnić, że sprzedawane przez niego liczniki mają atest i są dopuszczone na rynek polski. Nowoczesny licznik energii elektrycznej to już niewielkich wymiarów urządzenie, dużo mniejsze niż liczniki analogowe, dzięki czemu zajmują też mniej miejsca i nie wymagają stosowania dużych skrzynek. Na rynku dostępne są rozmaite modele, od jednofazowych po trójfazowe liczniki prądu, które dobiera się pod konkretną instalację.

Previous ArticleNext Article
https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/