Dom i Wnętrze

Jak usunąć sierść z kanapy lub dywanu

Jak usunąć sierść z kanapy lub dywanuPsy i koty wiernie towarzyszą ludziom – pocieszają, służą i kochają. Niestety każdy właściciel czworonogów wie, że sierść w domu może być nie lada kłopotem. Pozostaje wszędzie, gdzie zwierzaki przebywają – na dywanie, kanapie, ubraniach. Jak sobie z nią poradzić w mieszkaniu?

Sezonowy problem… przez cały rok

Zwierzęta zmieniają grubość futerka w zależności od temperatury na zewnątrz. Jesienią i zimą ich sierść jest gęściejsza, grubsza i bardziej lśniąca. Wiosną i latem chcą się pozbyć grubej powłoki futra i wszędzie gubią „kłaczki”. Dlatego w sezonie letnim denerwujemy się ciągłym sprzątaniem mieszkania z wirujących po podłodze kłębów. Tak naprawdę sierść jest wszechobecna w domu przez cały rok. Duża ilość kocich lub psich włosów w domu może spowodować alergię nawet u osób, które nie były wcześniej uczulone na zwierzęta. Co w takim razie robić?

Działaj profilaktycznie

Codziennie szczotkuj swojego zwierzaka, dzięki czemu nie tylko ograniczyć sierść w mieszkaniu, ale także wspomożesz jego trudy przy codziennym myciu. Szczotkowanie wyczesze włoski, które twój kot lub pies by z pewnością pochłonął, wylizując sierść. Pamiętaj również o kąpaniu psa. Kotu możesz podawać profilaktycznie karmę z tak zwanym odkłaczaczem, która ułatwi mu pozbycie się sierści z układu pokarmowego. Jeżeli twój zwierzak upodobał sobie leżenie na dywanie lub kanapie, to połóż na niej dodatkową tkaninę. Taką narzutę możesz szybko wyprać.

Sposób na usuwanie sierści

Skoro zwierzęta muszą wymieniać sierść i na to rady nie ma, trzeba się z tym problemem oswoić i… regularnie sprzątać. Niestety, trzeba odkurzać codziennie. Przydatny jest odkurzacz z filtrem wodnym, który pomoże dokładnie pochłonie i zneutralizuje wszystkie alergeny. Rolka z taśmą to wybawienia – wyczyści nie tylko odzież, jednak ale usunie także sierść z dywanu oraz tapicerowanych mebli. Twoja wykładzina wymaga dogłębnego czyszczenia? Tutaj dowiesz się, jak usunąć trudne zabrudzenia z dywanów.

Trik z gumowymi rękawiczkami

Do sprzątania sierści wykorzystaj gumowe rękawiczki. Zamocz je, a następnie przecieraj dłońmi po powierzchni dywanu czy kanapy. Zebrana w taki sposób sierść zwinie się w kłębki, dzięki czemu można ją łatwiej usunąć lub odkurzyć. Podobnie działa zwilżona gąbka.

Previous ArticleNext Article
https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/ orzwnetrze.com.pl