Dom i Wnętrze

Jak skonstruowana jest pergola tarasowa 3×3?

Projektując wymarzony ogród czy taras, skupiamy się zazwyczaj na eleganckich meblach i dodatkach, znacznie mniej czasu poświęcając ochronie przed słońcem. To błąd. Dzisiaj możemy zadecydować, czy na tarasie stanie nowoczesny parasola czy też pergola tarasowa 3×3. Czym jest pergola? Jak różni się od parasola ogrodowego?

Pergola tarasowa 3×3 – produkt wysokiej klasy

Pergole to funkcjonalne konstrukcje, które mogą być stawiane zarówno na tarasach, jak i w ogrodach. Nowoczesna pergola tarasowa 3×3 wznoszona jest z elementów modułowych aluminiowych. Zastosowanie aluminium sprawia, że postawienie konstrukcji nie jest problematyczne, a sam materiał jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, ścieraniem. Pergola tarasowa 3×3 uzupełniona jest o zintegrowaną rynnę, której zadaniem jest odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Uwagę przyciąga dach konstrukcji – pergola tarasowa 3×3 posiada dach wykonany z aluminiowych lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. O tym, jak wiele światła słonecznego wpada pod pergolę, decyduje użytkownik poprzez ustawienie lameli. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej chroni przed niespodziewaną mżawką. Atutem dachu wykonanego z lameli jest fakt, że struktura taka nie nagrzewa się. Oznacza to, że w cieniu panuje przyjemny chłód.

Pergola tarasowa 3×3 uzupełniona o rolety boczne

W trosce o jeszcze większy komfort wypoczynku, projektanci oddają w ręce użytkowników pergoli rolety frontowe i boczne. Rolety montowane są na specjalnych prowadnicach. Ich zadaniem jest ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru, ale też promieniami zachodzącego słońca czy też spojrzeniami sąsiadów. Pergola tarasowa 3×3 to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się każdą chwilą spędzoną blisko natury.

 

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/uto-urzadzenia-transportu-osobistego/ https://beesafe.pl/porady/jazda-po-rondzie/ https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft