Zdrowie i Uroda

Jak prawidłowo wybrać rajstopy przeciwżylakowe?

O tym, jakie rajstopy przeciwżylakowe najlepiej się sprawdzą, decyduje kilka czynników, takich jak tryb życia czy stan nóg oraz krążenia. Warto spytać o radę lekarza, jednak można też samemu dobrać odpowiedni typ rajstop tak, by pomogły uporać się z bólem i dyskomfortem.

Pewne źródło pochodzenia

Rajstop przeciwżylakowych najlepiej szukać w sklepach medycznych albo aptekach. Powinny być wyrobem medycznym, dlatego nie warto płacić za te niepodsiadające notyfikacji. Wyznacznikiem jest spełnianie wymogi odpowiedniej dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej produktów medycznych. Muszą być także odnotowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych. Jest to zwykle niemały wydatek, dlatego nie warto kupować rajstop przeciwżylakowych z niepewnych źródeł – mogą nie pomóc, a wręcz zaszkodzić krążeniu.

Na co zwrócić uwagę?

Sednem działania rajstop jest uciskanie, ponieważ przekłada się to na mechaniczne wspomaganie pracy krążenia. Jeśli rajstopy są luźne, oznacza to, że nie spełniają swojego zadania. Powinny być ciaśniejsze niż zwyczajne rajstopy i powodować widoczny ucisk, którym absolutnie nie należy się zniechęcać. Rajstopy przeciwżylakowe powinny także wywoływać odczuwalną ulgę podczas noszenia. Jeśli nogi mniej puchną, po dniu pracy nie są tak zmęczone jak przedtem oraz nie bolą oznacza to, że rajstopy są dobrze dobrane. Wyrób powinien też posiadać wyraźnie zaznaczoną piętę. Powód tej potrzeby jest prosty – kompresja, czyli ucisk, nie jest jednakowy na całej długości rajstop przeciwżylakowych. Największa siła ucisku przypada na okolice kostki, a tylko zaznaczona wyraźnie pięta pozwala na prawidłowe ułożenie rajstop na nodze tak, by były skuteczne.

Rajstopy przeciwżylakowe – fakty i mity

Popularnym mitem na temat takich rajstop jest powtarzane przekonanie, że są one niewygodne i brzydkie. Nic bardziej mylnego – dobrze dobrane rajstopy wywołują ucisk, który przynosi ulgę i nie powoduje przy tym żadnego dyskomfortu. Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, producenci rozumieją doskonale tę potrzebę i oferują rajstopy przeciwżylakowe w wielu fasonach i kolorach, co pozwala dobrać je świetnie do garderoby i czuć się w nich tak samo atrakcyjnie, jak w zwyczajnych. Panuje także przekonanie, że są one bardzo drogie. Wprawdzie ich cena jest wyższa niż cena zwyczajnych rajstop, jednak w ostatecznym rozrachunku zakupy ten jest bardzo korzystny. Po pierwsze, nie sposób przecenić zdrowia nóg, a rajstopy przeciwżylakowe znacznie je poprawiają. Po drugie – ich trwałość jest naprawdę imponująca.
Jeżeli zainteresowały Cię artykuł to zajrzyj do sklepu MegaMedic – rajstopy przeciwżylakowe.

Previous ArticleNext Article
icalcom.pl legal.com.pl Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft