Biznes

Jak dbać o własne panele solarne

Panele fotowoltaiczne to bardzo ważny środek oszczędności. Trzeba jednak pamiętać, że oszczędności przychodzą dopiero po kilku-kilkunastu latach od złożenia paneli słonecznych, albo wiatraków. Drugą ważną kwestią jest ich regularne czyszczenie, aby panele dobrze zbierały energię słońca i przekuwały ją na elektryczność. Jeżeli panele fotowoltaiczne nie będą czyszczone zbyt często może okazać się, że otrzymujemy tylko ułamek potencjalnie zdobywanej energii, to też sprawia że tego typu instalacje zarabiają na siebie o wiele mniej a nawet nie są opłacalne.

 

W większych przedsiębiorstwach ma to kluczowe znaczenie gdy farma solarów produkuje energię dla całej firmy. Wtedy zabrudzenia mogą być rozmaite – na przykład po polu roznosi się kurz, który osadza się na dużej powierzchni paneli i warto je regularnie myć.

 

Usługi związane z czyszczeniem paneli fotowoltaicznych Znajdziecie państwo pod tym adresem: http://sco-cleanup.pl/mycie-paneli-fotowoltaicznych-baterii-slonecznych/

Naszym zdaniem jest to firma godna polecenia, która wykonała już kilkanaście wzorowo wykonanych realizacji.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych przebiega sprawnie bo obecnie nie wykorzystuje się do tego podnośników, czy skomplikowanych rusztowań. Operator myjący posiada specjalistyczne urządzenie na kiju teleskopowym, którym może dotrzeć w różne zagłębienia i umyć wyższe lub bardziej oddalone panele. Ponadto technologia jest bezpieczna dla ich powierzchni, a jednocześnie bardzo dobrze usuwa wszelkie zanieczyszczenia i co warto podkreślić nie wymaga środków chemicznych.

Previous ArticleNext Article
icflvacation.com lly.info icanclub25society.com