Dom i Wnętrze

Idealne miejsce pracy

designerskie meble
Biuro stanowi wizytówkę każdej firmy, to wiadomo nie od dziś. Funkcja reprezentacyjna nie jest jednak jedyną, jaką pełni pomieszczenie biurowe. Nie należy zapominać, że jest to także przestrzeń, w której każdego dnia wykonujemy nasze obowiązki. Warto zatem zadbać, aby w biurze zapanowały warunki sprzyjające kreatywnej i wydajnej pracy. W jaki sposób? To proste – poprzez odpowiednią aranżację.

TWOJE BIURO TO TY

W biznesie, jak nigdzie indziej sprawdza się zasada pierwszego wrażenia – jak Cię widzą, tak Cię piszą. Kontrahent zawsze w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wystrój pomieszczenia, do którego został zaproszony. Wbrew wszelkim pozorom, nawet najdrobniejszy detal ma w tym przypadku kolosalne znaczenie. Na podstawie elementów dekoracyjnych i ogólnego wystroju, bardzo łatwo można ocenić, z kim, a raczej z jaką firmą mamy do czynienia. Dlatego odpowiednia aranżacja przestrzeni biurowej to podstawa. Po jakie elementy warto zatem sięgnąć? Tutaj z pomocą przychodzą designerskie meble.
Niezwykle istotną zaletą wszelkich niekonwencjonalnych rozwiązań, jest ich ogromna elastyczność. Reguła ta dotyczy także elementów wyposażenia wnętrz. Ciekawie zaprojektowane krzesła, fotele, sofy, stoliki i biurka, niezwykle dosadnie podkreślą nowoczesny charakter firmy. To jednak dopiero jedna z wielu możliwości. Designerskie meble mogą być także zaprojektowane w konwencji retro. Taki wariant idealnie pasuje do gabinetu dyrektorskiego, gdzie doskonale podkreśli status osoby w nim zasiadającej i wieloletnie tradycje firmy. Możliwości jest tak samo dużo, ile jest potrzeb klientów.
Należy jednak pamiętać, że designerskie meble biurowe nie spełniają jedynie funkcji dekoracyjnej, ale także, a może raczej przedewszystkim, użytkową. Można przyjąć interesanta w pięknie wystylizowanym gabinecie, ale niewygodny fotel zawsze pozostawi po sobie pewien niesmak.

IDEALNE MIEJSCE PRACY

Należy brać pod uwagę także fakt, że w biurze spędzamy większą część niemal każdego dnia. To w naszym biurze rodzą się najbardziej kreatywne pomysły i nieszablonowe rozwiązania. Oczywiście pod warunkiem, że zadbaliśmy o odpowiednie ku temu warunki.
Każde biuro powinno być podzielone na kilka stref. Idealnym rozwiązaniem jest wygospodarowanie odrębnej strefy do pracy przy komputerze, do pisania, do prowadzenia spotkań i do odpoczynku – przecież nie samą pracą człowiek żyje. Designerskie elementy wyposażenia wnętrza, jak meble Siesta, pozwolą nam na stworzenie nie tylko niezwykle atrakcyjnych, ale również niezwykle praktycznych i funkcjonalnych warunków pracy.
Strefa komputerowa i do pisania ręcznego powinna składać się z dwóch oddzielnych lub z podwójnego biurka. Niezwykle ważnym elementem jest fotel. Przy biurku spędzamy zdecydowaną większość godzin pracy, a niewygodne siedzisko z całą pewnością nie uprzyjemni nam tego czasu. Strefa do spotkań z kontrahentami powinna składać się z dwóch foteli, wygodnej sofy i stolika kawowego. Pozwoli to prowadzić rozmowy w niekrępujących i przyjemnych warunkach. A co ze strefą odpoczynku? Tutaj potrzebna będzie kolejna sofa, lecz nieco inna od poprzedniej. Warto zadbać, aby strefa odpoczynku umożliwiała także wykonywanie części obowiązków służbowych, zatem oparcie sofy powinno być nieco wyższe od standardowego. Pozwoli to na wygodną pracę z laptopem a także na prowadzenie swobodnych rozmów z innymi pracownikami.
Taka aranżacja sprawia, że biuro staje się przestrzenią umożliwiającą wydajną pracę, zachowując przy tym niezwykle wysokie walory estetyczne, tworząc tym samym idealne miejsce pracy.

Previous ArticleNext Article
https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ live url