Dom i Wnętrze

Fototapety w mieszkaniach

Jeszcze do niedawna fototapety kojarzone były z marnej jakości tapetami, które przedstawiały tandetne krajobrazy. Zazwyczaj tapety takie ozdabiały salony czy pokoje dzienne i miały dawać wrażenie większej przestrzeni. Tapety takie były tworzone na marnej jakości papierze, przez co często zrywały się one, darły i ulegały ogólnym uszkodzeniom. To jednak przeszłość!

Fototapety dawniej i dzisiaj!

Obecnie topowe firmy dekoratorskie oferują nowoczesne fototapety, różniące się od swoich poprzedników przede wszystkim wykorzystywanymi materiałami oraz metodami nanoszenia druku. Podstawą fototapety jest trwała i odporna na ścieranie tkanina, która trwale mocowana jest do ściany. Druk na fototapetach nanoszony jest zazwyczaj komputerowo – to gwarantuje niezwykłą dokładność druku oraz wysoce nasycone kolory.
Warto także wspomnieć o tym, ze nowoczesne fototapety można stosować również w łazienkach czy kuchniach – są one odporne na obecność wilgoci czy działanie wody.
W pokojach dziecięcych warto postawić na motywy znane i lubiane – fototapety z postaciami z bajek, z motywami roślinnymi. Ciekawym rozwiązaniem okaże się również fototapeta dinozaury. Dzieci z pewnością będą zachwycone doskonałym odwzorowaniem kolorów. Rodzie docenią trwałość i odporność na uszkodzenia.

Previous ArticleNext Article