Zdrowie i Uroda

Dokumentacja medyczna przy powiększaniu piersi

Dokumentacja medyczna przy powiększaniu piersiPodobnie jak przy wszystkich innych zabiegach, powiększanie piersi musi być poprzedzone przeprowadzeniem serii badań lekarskich. Wyniki tych badań muszą zostać przedstawione lekarzowi, który będzie wykonywał zabieg. Kompletowanie dokumentacji medycznej może niekiedy być dość czasochłonne, warto więc wiedzieć na co trzeba się nastawić, kiedy podejmuje się decyzję o powiększeniu piersi.

Dokumentacja przed operacją

Oczywiście przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do operacji powiększania piersi lekarz musi mieć pewność, że nie występują przeciwwskazania zdrowotne do jej przeprowadzenia.
Niektóre przeciwwskazania są oczywiste, jeżeli Pacjentka ma np. zaburzenie układu krążenia lub krzepnięcia krwi, to wszelkiego rodzaju operacje, włącznie z powiększaniem piersi, są dla niej o wiele bardziej niebezpieczne. W takiej sytuacji należy wykonywać jedynie te zabiegi, które mają ratować życie. Również niewydolność krążeniowo-oddechowa może być przyczyną zaniechania przez lekarza podjęcia się takiej operacji.
Mało kto jednak podejrzewałby, że na liście przeciwwskazań znajdą się również pozornie tak błahe rzeczy, jak infekcje. Okazuje się też, że spore znaczenie ma stan nerek i wątroby. Choroby tych dwóch narządów również uważa się za przeciwwskazania przy powiększaniu piersi.

Ankieta anestezjologiczna

Powiększanie piersi jest zabiegiem, który wykonuje się pod narkozą. Oznacza to, że Pacjentka musi spełniać wymagania dotyczące podania jej środków usypiających. Ankieta anestezjologiczna, którą należy wypełnić, również zawiera sporo przeciwwskazań, które mogą uniemożliwić dokonanie operacji. Należą do nich m. in.: choroby serca, ze szczególnym uwzględnieniem zawału i choroby wieńcowej, nadciśnienie, choroby oskrzeli i płuc, cukrzyca, choroby tarczycy, niewydolność nerek, żylaki, choroby mięśni, przebyty udar mózgu, padaczka a nawet niektóre uczulenia. Oczywiście nie oznacza to że wystarczy jedna z tych rzeczy, by odwołać planowany zabieg. Ocena ryzyka wynika z kombinacji kilku czynników. Decyzja w tej sprawie powinna zależeć od anestezjologa, który przygotowuje znieczulenie.

Umowa z kliniką

Najważniejszym formularzem wypełnianym przez każdą Pacjentkę, która decyduje się na powiększanie piersi, jest umowa, spisywana z kliniką. Muszą się na niej znaleźć dokładne dane Pacjentki, z adresem, kontaktem i numerem PESEL. Klinika również musi udostępnić tam dokładne dane. Umowa powinna opisywać rodzaj zabiegu, który ma być wykonany, datę i wszelkie dokładne dane dotyczące metody wykonania operacji. Szczególnie istotne jest podanie typu implantu, ponieważ za gwarancje dotyczące tego rodzaju wyrobów odpowiada producent. W razie jakichkolwiek problemów, informacje te mogą okazać się niezbędne.
Dokumentacja medyczna jest rodzajem zabezpieczenia, zarówno dla Pacjentki, jak i dla lekarza przeprowadzającego operację. Wprawdzie powiększanie piersi to obecnie niezwykle popularny zabieg, jednak zawsze istnieje pewne ryzyko. Dokładne badania mają również sprawić, że będzie można je zminimalizować.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/ile-sie-czeka-na-prawo-jazdy/ zobacz wiecej