Dom i Wnętrze

Czym charakteryzuje się dobra łuskarka do lodu?

Czysty i bardzo dobrze zmrożony lód odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w przemyśle gastronomicznym. Każdy kto profesjonalnie zajmuje się przetwórstwem mięsa, powinien jak najszybciej postawić na profesjonalne łuskarki do lodu.

Jak działają łuskarki do lodu?

Łuskarka do lodu jest bardzo prostym urządzeniem, z którego dobrodziejstwa korzysta się od wielu lat. Producenci cały czas unowocześniają swoje urządzenia, dlatego też technologie wytwornicy lodu łuskowego cały czas się zmieniają.

Pierwszym etapem jest dostarczenie zimnej wody do specjalnego cylindra. To właśnie tutaj woda zostaje następnie schłodzona w niskiej temperaturze. Powstały lód jest zeskrobywany za pomocą specjalnych ślimaków, które wypychają go ku górnej części wspomnianego wcześniej cylindra. To właśnie tutaj następuje proces prasowania i ponownego mrożenia.

Czym wyróżnia się porządna łuskarka do lodu i gdzie można je wykorzystać?

Tylko oryginalne łuskarki do lodu są w stanie zaoferować odpowiednio zmrożony lód o idealnych parametrach. Mowa tutaj nie tylko o grubości lodu, ale przede wszystkim o jego temperaturze. Tylko wysokiej jakości lód z łuskarki jest w stanie błyskawicznie schłodzić żywność i na długo utrzymać ją w optymalnej temperaturze.

Jak wspomniano wcześniej łuskarki znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle spożywczym. W dzisiejszych czasach korzysta się z nich głównie do mrożenia mięsa oraz ryb. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że lód z łuskarek wykorzystywany jest także do kutrowania farszu.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się mobilne łuskarki, które można spotkać w kutrach rybackich. Modele te doskonale nadają się do schłodzenia ryb, dzięki czemu przez wiele godzin można utrzymać ich świeżość. Niektóre modele są w stanie wyprodukować lód z wody morskiej.

Na rynku dostępne są również specjalne łuskarki, które wykorzystuje się do ekspozycji różnorodnych produktów w sklepach i hurtowniach. Lód łuskowy doskonale nadaje się na przykład do przechowywania pojemników z mięsem. Oryginalne łuskarki od renomowanego producenta wiążą się zazwyczaj z dużymi wydatkami, ale jest to jednak z tych inwestycji, która na pewno się zwróci, dlatego też nie warto oszczędzać na tego typu sprzęcie.

Łuskarki do lodu znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Previous ArticleNext Article