Ciekawe

Tworzyć bez granic

Sztuka bezgraniczna – to brzmi jak hasło wyjęte z podręcznika romantyzmu. Zresztą takie myślenie od zawsze towarzyszyło twórcom – być ponad czasem poprzez swoje dzieła. Dotyczyło to zarówno wybitnych poetów, jak i architektów wznoszących gotyckie katedry czy malarzy wszystkich epok. Wydaje się, że bezgraniczność sztuki jest tym pragnieniem, które stanowi istotę wszelkich działań artystycznych.

Fantastycznie i bezgranicznie

Romantyzm miał swoje magiczne ballady. Wiek XX to początek przygody z science fiction w formie literackiej. W XXI wieku ten rodzaj wyobrażeniowych światów kreują dobre gry komputerowe. W ramach Art Game powstają fantastyczne projekty, nad którymi pracują m.in. artyści koncepcyjni. To oni uruchamiają swoją wyobraźnię, wymyślając postaci i otoczenie.
Tak powstają całe światy. Dawniej projekty wyobraźni zapisywano w słowach lub rzadziej na obrazach. Dziś są one jakby bardziej unaocznione. Umożliwiają to nowoczesne programy, które poznamy tutaj: cgwisdom.pl.

Animacyjnie i fantazyjnie

Interesującym i jakże oryginalnym przykładem uwolnienia wyobraźni w sztuce współczesnej jest twórczość w stylu motion design, do której idealnie przygotuje nas kurs online z Adobe After Effects. Czym jest sztuka motion design? Animacją, która porusza wyobraźnię. Fantazyjnym ułożeniem formy, kolory i dźwięku. W duchu sztuki abstrakcyjnej, która redukuje znaczenie i każe skupić się na tym, co wizualne. Ale nie tylko, bo motion deisgn może być też narracyjna.

Interpretacyjnie i refleksyjnie

Wydawać by się mogło, że współczesna twórczość (animacje, filmy, obrazy cyfrowe, architektura, rzeźba) opiera się głównie na wartościach wizualnych. Niekoniecznie tak jest. Sztuka współczesna jest głęboko refleksyjna i interpretacyjna. Analizuje styl bycia charakterystyczny dla kultury współczesnej na swój niezwykły sposób.

Previous ArticleNext Article
ent-access.com lonypodroznik.pl -satori.org